Rama nxjerr video "provokuese" për Bashën

23/05/2020 - 18:30

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në profilin e tij në Instagram një video humoristike të një vajze që ka shfrytëzuar “lapsusin” e kryetarit të PD Lulzim Basha në Kuvend me llogaritjet matematikore për të krijuar pak humor.

Me cilësimin “Artiste”, e shoqëron Rama përshkrimin e videos.

Kryeministri e ka thënë edhe më parë, i pyetur për “provokimet” që bën ndaj liderit të opozitës, se këto video që i vijnë në mesazhe në rrjetet sociale, i ndan me ndjekësit e tij për humor. Disa kohe me pare, Rama publikoi kete video ne Instagram e tij per kryedemokratin, montazh, qe nuk u prit aspak mire.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gjatë takimit me prefektët, drejtuesit qendrorë dhe vendorë të Policisë së Shtetit për të analizuar masat dhe rezultatet në luftën antika

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim ka mbledhur në një takim përfaqësuesit e palëve politike në Këshillin Politik për të arritur një marrëves

Kreu i qeverisë Edi Rama gjatë një komunikimi me gazetarët paraditen e kësaj të marte, i dha përgjigje edhe pyetjes se nëse do ta shkarko

Përmes një shkrese drejtuar Kuvendit të Republikës, Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla kërkon përjashtimin e gjyqtares, Fa

Komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi Oliver Varhelyi, inkurajon të gjithë partitë brenda dhe jashtë parlamentit të vijojnë negociatat për

Kryeministri Edi Rama inauguroi sot spitalin Covid-4, struktura e re spitalore për përballimin e situatës nëse do të ketë një tjetër valë

Zëdhënësi i Presidenti Ilir Meta, Tedi Blushi, ka konfirmuar me anë të një postimi në Facebook se Kreu i Shtetit ka marrë një letër pak d

Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi i është drejtuar me një letër Presidentit Ilir Meta ku i kërkon të propozojë kandidaturën për kreun e Kontro

Ish-deputetja e PD-së, Nada Meçorapaj ka komentuar dorëheqjet e njëpasnjëshme të drejtuesve të Kadastrës së Vlorës.

Presidenti Ilir Meta i ka uruar Italisë Festën e Republikës.