Rama për taksat: Dialogu me biznesin si asnjëherë

17/12/2013 - 19:46

17 dhjetor 2013 - Kryeministri Edi Rama tha sot se qeveria ka dialoguar si asnjëherë tjetër me biznesin për çështjen e taksave.Në një reagim në Twitter, Rama shkruan se: “Asnjëherë s’kemi premtuar se taksat do i vendosi biznesi, po se do dialogojmë me respekt me biznesin dhe e kemi bërë këtë si asnjëherë!”

Ndërkaq, me herët gjatë ditës Partia Demokratike thirri një tryezë debati, duke  nisur diskutimet me biznesin per projektbuxhetin e vitit 2014. 

Në nisje të takimit, kreu i PD-së, Lulzim Basha theksoi se projektbuxheti i vitit 2014 përpos se i sjellë në shkelje të ligjit, bëhet në mungesë totale transparence, duke shmangur konsultimet me grupet e interesit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Partia Demokratike pas dy deklaratave për media, ku denoncoi se Ministria e Mbrotjes kishte dhënë një tender 1.5 milionë euro pa garë në

Edhe institucioni i Presidentit të Republikës ndriçohet me ngjyrat e flamurit kombëtar italian në shenjë solidariteti me Italinë qe po ka

Pas problemeve në sistemin e e-Albania, kryeministri Edi Rama shprehet se qytetarët duhet të zbatojnë masat e vendosura nga qeveria për p

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha teksa shpërndan postimin e ambasadorit të Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi Soreca, duke theks

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i kërkon presidentit serb, Aleksandër Vuçiç që të zhbllokojë kalimin e kamionëve me mallra nga Kosova

Ambasadori i BE, Luigi Soreca dhe lideri opozitar Lulzim Basha, kanë zhvilluar sot një video- konferencë, ku është diskutuar për çeljen e

Partia Demokratike ka akuzuar qeverinë se ka dhënë pa garë tenderin 1.5 milionë euro për furnizimin me ushqime të Rezervave të Shtetit.

Edhe sot, kryeministri Edi Rama ka publikuar në Facebook grafikun me kurbën e koronavirusit, ku Shqipëria renditet në vendet e fundit në

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi i ka nisur sot një letër Presidentit të Dhomës së Deputetëve të Italisë, Roberto Fico lidhur me situatën

Ish-kryeministri italian, Silvio Berluskoni ka reaguar pasi Shqipëria dërgoi 30 mjekë dhe infermierë në Itali, ku situata nga pandemia ës