Rama: Përgjimet? Do i bëja prapë

19/06/2019 - 11:28

Pas kthimit nga Londra, kryeministri Edi Rama ka shfrytëzuar një bisedë me banorë të njësisë administrative numër 1 në Tiranë për të folur për situatën politike në vend, përgjimet e Bild si edhe përplasjet në KZAZ.

“Duhet t’i kuptojmë edhe ata janë në hall të madh. Kanë hall të madh”, u shpreh Rama teksa e konsideroi të turpshme gjithë atë që ndodhi një ditë më parë në Shkodër.

Është e gjitha një përpjekje e dëshpëruar s kanë mundësi të bëjnë më shumë se nuk kanë popullin me vete. Është e qëllimshme, për tv bërë foto për të cuar jashtë idenë që ky vend s’meriton të hapen negociatat. Se po të hapen negociatat kanë frikën e drejtësisë, sic ka ndodh me vende të tjera. Se ikën nga zgjedhjet lokale për çfarë e tani çfarë kërkojnë të bëjnë?”, u shpreh Rama, ndërsa nuk la pa komentuar edhe përgjimet e publikuara nga e përditshmja gjermane Bild.

“Edhe merren me përgjime që duhet të ishin hetuar. Edhe nxjerrin përgjime sikur. Edhe ne duhet të flasim në telefon tani edhe të thonë ça po ndodh. Nxjerrja nga konteksti është e rëndë. S’më shqetëson ato pjesë ato biseda i bëj prapë, janë biseda për fushatën komisionerët, ndaj i mundim ata se jemi të organizuar dimë se çfarë bëjmë. Historia aty ishte me këtë Flamur Nokën me ca rrugacë që shkonte godiste njerëz. Po ça t'i bësh, bërtet hajduti kapni hajdutin”, u shpreh Rama.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryetari i bordit të Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri, Enis Sulstarova, ka reaguar kundër qëndrimit të Bashkisë së Tiranë në lidhje me d

Ditën e sotme, banorët e “Astirit” u përplasën me forcat e policisë gjatë shembjes së banesave, të cilat do i hapin rrugë projektit të Un

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca, ambasadori Gjerman në Tiranë, ai i Britanisë së Madhe dhe e ngarkuara me punë e ShBA, Leyla M

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka reaguar pas përplasjeve në Astir ditën e sotme, duke krahasuar situatën e krijuar m

Në një intervistë për “Top Channel”, kryeministri Edi Rama ka komentuar faktin që Lëvizja Vetëvendosja e Albin Kurtit ka hapur një degë e

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka akuzuar qeverinë Rama për dhunën shtetërore ndaj banorëve të Unazës së

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili akuzon qeverinë se ka ushtruar dhunë çnjerëzore ndaj banorëve të Astirit dhe se është në krah të oliga

Mbi situatën e mëngjesit të sotëm, ku një grup banorësh të zonës së Astirit u konfliktuan me punonjësit e IKMT-së dhe të policisë, çka so

Kryedemokrati Lulzim Basha ka vizituar në spitalin e Traumës 7 banorët që ngelën të plagosur pas përplasjes me policinë tek Astiri, ku IK

Kryeministri Edi Rama ka bërë të ditur se duke filluar nga viti i ardhshëm, një pjesë e sporteleve do të mbyllen brenda 6-mujorit të parë