Rama përmend 3 kryebashkiakët e PD-së që kanë punuar

26/06/2019 - 13:34

Kryeministri Edi Rama ka përmendur me emra tre kryebashkiakët e Partisë Demokratike, që sipas tij, kanë punuar dhe duhet të ishin në zgjedhjet e 30 qershorit.

Gjatë takimit me banorët e Njësisë Administrative Nr. 5 në Tiranë, kreu i qeverisë deklaroi se kryebashkiaku i Tropojës, i Devollit dhe i Përmetit duhet të ishin në garë.

“Kush i nxori këta nga zgjedhjet, ne i nxorëm. Ai Besniku në Tropojë ka punuar. Pse e nxore nga gara jepi përgjigje? Atij të Devollit, jepi përgjigj, atij të Përmetit pse e nxore nga gara. Është e pa imagjinueshme nuk konceptohet dot, shko pra futu në garë. Ata po lënë pa punë edhe presidentin, edhe ai po i bie këmbës ta heqin nga puna”, tha Rama.

Më tej, kryeministri sulmoi dhe opozitën, teksa u shpreh se “PD po e bëjnë nga luan në një lepur vegjetarian”, ndërsa i renditi disa nga punët që duhet të bëjë sa më shpejt kandidati socialist për Tiranën, Erion Veliaj.

“Shiko, Kopsht Zoologjik, Teatrin e ri të Kukullave për fëmijë duhet t’i bësh. Piramida është duke u bërë”, theksoi kryeministri.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

"Nëse arrestohet qytetari, për barazi para ligjit nuk ka përse jo zyrtari. Le të jemi të barabartë në padrejtësi të paktën".

Institucioni i Presidencës ka publikuar sot listën e shpenzimet që Kreu i Shtetit, Ilir Meta ka kryer për tri vite për udhëtimet jashtë v

I pyetur nga gazetarët në lidhje me veprimin e djeshëm të bërë nga Fatmir Xhafaj, ish-pasardhësi i tij, ku kishte dhënë pëlqim reagimeve

Dy ditë pas vendimit të Gjykatës së Krimeve të Rënda, ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka dalë në një konferencë për mediat që të f

Kryeministri Edi Rama ka ndarë me ndjekësit në Facebook, fotot nga nisja e punës për rrugën turistike të Thethit.

Partia Demokratike ka sulmuar ashpër kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj për mungesën e ujit të pijshëm në shumë zona të kryeqy

Presidenti Ilir Meta ka zgjedhur të kujtëjë kujtuar Ditën Ndërkombëtare të Paqes, me fjalët e Nënë Terezës; “Çfarë mund të bësh për të pr

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri në një lidhje telefonike në TVSH foli për dënimin 3.4 vjet me shërbim prove nga Gjykata e Shkallës

Ish-ministri i Brendshëm, Flamur Noka është shprehur se Saimir Tahiri ka përgjuar politikanët  dhe një pjesë të Ambasadave të huaja në Ti

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili përmes një postimi në ‘Facebook’ ka sulmuar qeverinë në lidhje me drejtoreshën e Bibliotekës së Fierit