Rama pret ministrin Xhafaj në Kryeministri

Postuar: 16/05/2018 - 14:48

   Ministri i brendshëm Fatmir Xhafaj po zhvillon një takim me Ramën pas akuzave të PD për vëllanë e tij.

Takimi i Xhafajt me Ramën po zhvillohet në Kryeministri.

Ndërkohë më herët u fol për një dorëheqje të Xhafajt, por Rama para mediave sot deklaroi se ai do të qëndrojë në krye të ministrisë së Brendshme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se Shqipëri është bërë pjesë e listës së tregjeve ndërkombëtare të kapitalit për blerje të Eurobondit.

Zv/kryeministrja Senida Mesi, teksa ka folur nga foltorja e Kuvendit, për luftën ndaj krimit të organizuar, tha se operacioni “Forca e Li

Deputetja e Partisë Socialiste Elisa Spiropali ka folur nga Kuvendi për mungesën e opozitës.

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani i ka bërë një analizë sistemit të sotëm qeverisës dhe modelit të Rilindjes.

Ish-deputetja demokrate dhe ish-Ministrja e Integrimit, Majlinda Bregu, ditën e djeshme ka marrë pjesë në festën e Domates në Shëngjergj,

Partia Demokratike prezanton sot propozimin e saj për masat antimafia për çlirimin e ekonomisë, siç thuhet nga PD, “nga korrupsioni d

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka përcjellë mesazhe të mëdha nga New York-u, ku vizitoi kishën katolike shqiptare të Hartsdale-t, “Zoj

   “Transferimi i njërit prej prokurorëve dhe procedimi disiplinor i një prokurorit tjetër, të dosjes së Saimir Tahirit, vetëm pak orë pa

   Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa, ka publikuar sot një video, ku demaskon kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliaj, lidhur me

   Një denoncim në lidhje me një ngjarje skandaloze ka mbërritur në adresën e Sali Berishës në Facebook, ku një qytetar, i cili ka dashur