Rama prezanton projektin për aeroportin e Vlorës (FOTO)

16/09/2019 - 18:39

“Kemi në dorë projektin e aeroportit, i cili është i gatshëm për tu marrë në dorë nga ndërtuesi dhe për të filluar ndërtimin.”

Kështu u shpreh kryeministri Edi Rama gjatë prezantimit të projektit të ri për aeroportin e Vlorës.

“Po studiojmë paralelisht dy opsione, ose qysh në fazën e ndërtimit me një kompani serioze ndërkombëtare ose do ta ndërtojmë vetë, me buxhetin e infrastrukturës dhe pastaj do të përzgjedhim operatorin ndërkombëtar. Sepse s’kemi më kohë për të humbur dhe në pranverë duam të hapim kantierin”, deklaroi Rama.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka folur nga Libani për mundësinë që shteti ka për të sjellë fëmijët shqiptarë.

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi sfidon hapur maxhorancën, ndërsa thekson se qëllimi i qeverisë është karrigia e pushtetit, që sipas

Ish-deputetja e PD-së Jorida Tabaku, ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama për ekonominë.

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi shkruan në Facebook se qyteti i Durrësit rrezikon të kthehet në vatër të Covid-19, për

Përfaqësuesi i PS-së në Këshillin Politik, Damian Gjiknuri e ka konsideruar letrën e opozitës së bashkuar për OSBE/ODIHR të njëanshme e r

Presidenti Ilir Meta ka dekoruar sot me Dekoratën e Flamurit Kombëtar, më të lartën e Republikës, Heroin e Popullit, Avni Rustemi, pas vd

Opozita e Bashkuar paraqiti në mbledhjen e Këshillit Politik një kërkesë konkrete për të marrë asistencën e OSBE\ ODIHR për disa çështje

Kryeministri Edi Rama vizitoi sot zyrat e ISSH në Durrës, ku u informua se institucioni në tërësi ka 104 mijë e 610 aplikime.

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulëzim Basha, do të zhvillojë ditën e sotme një mbledhje me aleatët e PD-së.