Rama publikon shifrat: Është rritur me 749% mbështetja për bletarinë

30/10/2020 - 08:16

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në profilin e tij në Facebook shifrat se si ka ndryshuar mbështetja për bletarinë.

Sipas shifrave të publikuara nga Rama, në vitin 2013 kishte 275 përfitues dhe në vitin 2020 kishte 1458 përfitues. Ndërkohë që fondi në vitin 2013 ishte 19.2 milionë, ndërsa në 2020-n shifra e dhënë 163 milionë lekë e cila përkthehet në 749% vlerë me të lartë sesa në 2013-n.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Presidenti Ilir Meta ka folur në lidhje me akuzat e kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha ndaj qeverisë, i cili pak ditë më parë dek

“Para 1800 vitesh ishim ne majat e teknologjise bashkekohore, sot, pasi kemi shpenzuar 86 milione dollare kredi te Bankes Boterore pe

Sot në Shqipëri u regjistruan 17 viktima nga koronavirusi, shifra më e lartë e viktimave që nga fillimi i pandemisë.

Ish-deputeti demokrat Oerd Bylykbashi, përmes një postimi në rrjete sociale, të cilin e shoqëron edhe me një video, ngre shqetësimin për

Sot në qytetin e Shijakut ishte i pranishëm ambasadori i Zvicrës z. Adrian Maitre, Ministri për Punët e Jashtme të Zvicrës, z.

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i shoqëruar nga ministri Arben Ahmetaj dhe kryebashkiakja e komanduar, Emiriana Sako ka inspektuar pr

Ish-ministrja socialiste, politikane në karrierë, Mimi Kodheli, ka marrë sot një detyrë të lartë në NATO.

Mjeku higjenist – epidemiolog Nestor Memsuri ka reaguar pas një dite me një bilanc negativ në Durrës.

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ka marrë pjesë në eventin përmbyllës të projektit për ripërdorimin social të pasurive të konfiskuara nga

“Lëvizja për Ndryshim” është partia më e re që do të jetë pjesë e zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit.