Rama publikon videon nga shkolla në Shijak: Doli jashtë funksionit, por po rilind më e bukur

14/08/2020 - 09:12

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me një video nga punimet e shkollës "Kajo Karafili" në Shijak, e cila u shkatërrua nga tërmeti i 26 nëntorit.

Rama ka një përshëndetje të veçantë për nxënësit dhe mësuesit e kësaj shkolle, teksa i premton një godinë më dinjitoze.

"Mirëmëngjes dhe me një përshëndetje të veçantë për fëmijët, prindërit, mësuesit dhe ekipin drejtues të shkollës "Kajo Karafili", që pasi doli jashtë funksionit nga tërmeti i 26 nëntorit, po rilind, më e fortë, më e bukur, më e madhe e me plot gjëra të reja, ju uroj të gjithëve një ditë të mbarë", shkruan Rama.

Kjo shkollë do të ketë 15 klasa për 200 nxënës si edhe 6 laboratorë.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në konferencën për shtyp me gazetarët, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka folur ndër të tjera për të ashtuquajturën “mafia e ilaç

Kryetari i PD-së Lulzim Basha deklaroi se gjendja në vendin tonë për shkon drejt kolapsit për shkak të situatës me koronavirusin.

Pas kthimit të Kodit Zgjedhor në Kuvend, Presidenti Ilir Meta i ka drejtuar një kërkesë këtij insituconi që të marrë për bazë opinionin e

Komisioneri për Zgjerimin në Bashkimin Evropian, Oliver Varhelyi ka reaguar sërish lidhur me ndryshimet në Kodin Zgjedhor.

Kryeministri Edi Rama është pritur sot në një takim nga gjenerali Abass, pak para kthimit të tij në Atdhe bashkë me fëmijët shqiptarë që

Në një dalje për mediat, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi tha se gjendja e grave greviste në Ballsh është e vështirë madje paralajmër

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi i është përgjigjur kryebashkiakut Erion Veliaj, i cili dy ditë më parë i përmendi vilën e Lalëzit.

Drejtori i kabinetit dhe eksperti i ekonomisë në PD, Dorjan Teliti ka replikuar me Ramës sa i përket vlerësimit të perstigjiozes ”The Lan

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, u shpreh se LSI nuk ka lidhje me çështjen e inceneratorëve, edhe pse një ish-ministër i kësaj partie k

Kryeministri Edi Rama publikoi videon e takimit me katër fëmijët shqiptarë të shpëtuar nga kampi sirian Al-Hoti, të hënën.