Rama: Shëtitorja e Durrësit do shndërrohet në një hapësirë publike spektakolare (FOTO)

19/08/2019 - 17:02

Kryeministri Rama ka publikuar mesditën e sotme një postim të shkurtër të shoqëruar me foto për punimet që po kryhen tek shëtitorja “Taulantia” në Durrës.

“Ja edhe kantieri i Rilindjes Urbane, në vijën bregdetare të qytetit të Durrësit, e cila deri sezonin e ardhshëm, do të shndërrohet në një hapësirë publike spektakolare me shetitore e oaze për të gjitha moshat”,- shkruan Rama krahas fotove nga punimet që po kryhen dhe atyre sesi do të jetë në përfundim të punimeve shëtitorja bregdetare.

Punimet kanë filluar rreth dy muaj më parë, ndërkohë që projekti financohet nga Fondi Shqiptar i Zhvillimit.

Rreth dy javë më parë, PD-ja e Durrësit denoncoi ndotjen ambientale që po krijohet nga hedhja e dherave në det dhe kaosi që krijohet nga kryerja e punimeve në mes të sezonit turistik.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

"Çdo ditë është një mundësi e re për të bërë një hap përpara në ndryshimin e vendit".

Në konferencën e jashtëzakonshme për mediat, Presidenti Ilir Meta tha se do të jetë në detyrë deri në 24 korrik 2022.

Ministri i Jashtëm i Italisë, Luigi di Maio ka zhvilluar një mëngjes pune ditën e sotme me ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian,  në

Kryetari i Partisë Demorkatike, Lulzim Basha ka bërë një urim të gjatë për 12-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, duke thënë se edhe nëse P

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ka uruar 12-vjetorin e pavarësisë së Kosovës duke theksuar se gjenerata e re e udhëheqësve duhet t

Presidenti Ilir Meta ka dalë në konferencë të jashtëzakonshme duke deklaruar se nuk do të pranojë instalimin e grushtit të shtetit

Presidenti Ilir Meta ka dalë në konferencë të jashtëzakonshme duke publikuar prova të reja për kreun e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi

Gjatë fjalës saj në Kuvend, ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu tha se brenda muajit shkurt do të miratohe

Presidenti Ilir Meta ka njoftuar një konferencë të jashtëzakonshme për mediat.

Kryeministri Edi Rama është takuar mëngjesin e kësaj të hëne me ministrin e Punëve të Jashtme të Italisë, Luigi Di Maio, pas një mëngjesi