Rama shigjeton kundërshtarët e "Velierës": Do vini me gjyslykë e kapele si diversantë për ta vizituar

13/06/2018 - 12:12

Teksa po zhvillon mbledhjen dy ditore të qeverisë në Durrës, kryeministri Edi Rama dha një mesazh për të gjithë ata që kundërshtojnë ndërtimin e "Velierës".

Sipas kreut të shtetit, të gjithë do e vizitojnë "Velierën" si deiversantë me gjyslykë e kapele.

"Veliera" është një nga ato lëvizje që transformon jo vetëm një zonë por një qytet të tërë, shpresoj që maskarada të mbarojë dhe vitin e ardhshëm ta kemi gati. Turp i atyre që e kanë orkestruar po ashtu dhe ata që janë bërë palë me ata. Do vini me gjyslykë e kapele si diversantë për ta vizituar. Se kështu bënë edhe me parkun e lodrave në liqenin artificial të Tiranës. Kështu bënë edhe me qendrën e Tiranës, po ashtu edhe me stadiumin kombëtar," tha Rama.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla tha mbrëmjen e së mërkurës në “Opinion” se Edmond Begon, i dënuar më p

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla tha të mërkurën në emisionin “Opinion” se nuk e njeh dhe nuk e ka taku

Politikani i njohur Dashamir Shehi, i cili kohët e fundit është përfolur si kandidaturë e mundshme për kryetar bashkie në Tiranë tha se e

Deputeti i LZHK-së Dashamir Shehi përshëndet vendimin e qeverisë për mbylljen e lojërave të fatit.

Në vijim të vizitës në Tiranës, koordinatori kundër Terrorizmit në Departamentin Amerikan të Shtetit, z.Nathan A.

Ministri i Jashtëm shqiptar, Ditmir Bushati ka reaguar për dorëhqjen e ministrit të Jashtëm grek, Nikos Kotzias.

Sipas nënkryetarit të Partisë Demokratike Edi Paloka, kryeministri dhe prokurorja Arta Marku duhet të ishin në burg.

Ditën e sotme në mediat sociale ka qarkulluar një video e montuar, e cila tregonte se si kryeministri Rama iu sulej të gjithë atyre që lu

Kryetari i grupit të PS, Taulant Balla ka depozituar në Prokurorinë e Krimeve të Rënda një padi të re kundër kryetarit të PD, Lulzim Bash

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka deklaruar se buxheti i vitit të ardhshëm do të jetë më i lartë se vitet e tjera, ndërsa theksoi fak