Rama takon një mik të veçantë: Të fala nga policia shqiptare e Zvicrës (VIDEO)

08/11/2019 - 12:37

Gjatë një vizite në Zvicër ku do të marrë pjesë në forumin ekonomik të Davosit, kryeministri Edi Rama ka publikuar një video me një mik të veçantë.

Rama ka takuar një shqiptar nga Kosova, që shërben në policinë e Zvicrës dhe kreu i qeverisë ka ndarë me ndjekësit një bashkëbisedim me policin.

"Ja shqiptarët që ruajnë Zvicrën, siç ruajmë Kombet e Bashkuara. Siç ruajnë edhe shumë vende. Nga Gjilani apo jo (i drejtohet policit kryeministri) ("Po" i përgjigjet ai) Të fala të gjithëve në Gjilan, në Kosovë, në Shqipëri nga policia shqiptare e Zvicrës", shprehet në video Rama.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Anëtari i shkarkuar i Gjykatës Kushtetuese, Besnik Muçi ka deklaruar se nuk e njeh vendimin e dhënë nga Kolegji i Posacem i Apelimit.

Presidenca ka reaguar menjëherë pas vendimit për shkarkimin e Besnik Muçit nga KPA.

Presidenti Ilir Meta ka tekefonuar ditën e djeshme të dërguarin special të DASH për Ballkanin Perëndimor, Matthew A. Palmer.

Partitë e qendrës së djathtë europiane kërkojnë në mënyrë unanime zgjidhjen e krizës së thellë politike përmes dialogut mes PS dhe opozit

Kancelarja gjermane, Angela Merkel tha në Zagreb se do të bisedojë me Francën për të krijuar kushtet për fillimin e negociatave me Shqipë

Pas deklaratës së ambasadës amerikane e cila sugjeronte që çështja e Gjykatës Kushtetuese të çohet në Komisionin e Venecias, ka ardh një

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është takuar me Presidentin e ri të Partisë Popullore Europiane Donald Tusk, për të cilin th

Kryeministri Edi Rama ka marrë një sërë thumbimesh nga homologu në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, pak ditë pasi tha se Kosova po izo

Problemet e krijuara nga kjo mënyrë qeverisjeje duhet të zgjidhen nga ne dhe pa mbajtur sytë nga ndërkombëtarët tha ish-kryetari i KQZ-së

Ministri i Jashtëm Gent Cakaj po organizon një konferencë me shqiptarët e rajonit, Kosovë, Mal i Zi, Maqedoni, ku i ka ftuar bashkëkombas