Rama uron Ditën e Pavarësisë me fjalët e Ismail Qemalit

28/11/2020 - 08:57

Kryeministri Edi Rama ka përshëndetur mëngjesin e sotëm me dy postime për nder të Ditës së Pavarësisë dhe Festës së Flamurit.

Së pari, kreu i qeverisë ka zgjedhur fjalët e mençura të Ismail Qemalit për flamurin.

“Flamuri i ynë, n’atdhenë t’onë të lirë. Rroftë flamuri! Rroftë Shqipërija”, citon Rama, pa komentuar më tej.

FJALË TË ÇMUARA

Posted by Edi Rama on Friday, November 27, 2020

Pak minuta më pas, kryeministri ka postuar një tjetër foto të monumentit të pavarësisë, ku flamuri duket i ngritur në gjysmë shtizë.

MIRËMËNGJES

Posted by Edi Rama on Friday, November 27, 2020

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministri i Brendshëm Blendi Çuçi, në një komunikim online me qytetarët, iu ka kthyer përgjigje për ankesa të shumta.

Sot shkrimtari i famshëm shqiptar Ismail Kadare feston 85-vjetorin e lindjes.

Me një postim në rrjete sociale, nënkryetari i PD Durrës, Arlind Boshku ka ironizuar me rikonstruksionin e bashkisë, që do të kushtojë 30

I ftuar në emisionin "Arena" të Dritan Hilës në RTV Ora, kreu i PD Durrës Ferdinand Xhaferraj u shpreh se Durrësi do të ndikojë në rezult

Kryetarja e LSI Durrës, Kontjana Kuçi, e ka cilësuar “papërgjegjshmëri të “Rilindjes”” faktin se bashkia e Durrësit ka planifiku

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia ka reaguar në lidhje me procesin e vaksinimit anti-covid, ndërsa nuk i ka kursyer kritik

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka ka marrë pjesë në konferencën e nivelit të Lartë të angazhimit për Fondin për Ndër

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka reaguar përmes një postimi në Facebook lidhur me deklaratat e kreut të grupit parlamenta

Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla i ftuar në rubrikën "Opinion" në News24 ka folur për përgjimet e antimafias italiane duke de

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, ka përshëndetur konfirmimin e Antony Blinken si Sekretar i 71 i Shtetit të SHBA.