Rama uron pavarësinë e Kosovës: I përjetshëm qoftë kujtimi i atyre që dhanë jetën për këtë ditë

17/02/2020 - 08:23

Kryeministri Edi Rama ka uruar 12-vjetorin e shpalljes së pavarësisë së Kosovës.

Nëpërmjet një postimi në Facebook, kreu i qeverisë nderon kujtimin e atyre që dhanë jetën për këtë ditë.

"Urime ditën e bekuar të pavarësisë së Kosovës të gjithë shqiptarëve kudo që ndodhen dhe i përjetshëm qoftë kujtimi i atyre që dhanë jetën për këtë ditë", shkruan Rama.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gjatë komunikimit me qytetarët, kryeministri Edi Rama ka reaguar ashpër ndaj akuzave të Partisë Demokratike, duke e cilësuar atë si parti

Kryeministri Edi Rama ka përmendur sot sërish lëshimet që do të bëhen nga java tjetër për lëvizjen e cila është kufizuar pothuajse plotës

Ish-deputeti i PD, Oerd Bylykbashi ka reaguar në lidhje me vendimin e qeverisë, që biznesi i vogël dhe personat e mbetur pa punë, të mos

Enkelejd Alibeaj nga selia e Partisë Demokratike, ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se nuk bën transparencë për tenderin e ushqimeve.

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me aktin normativ, që hyri sot në fuqi sa i takon shtyrjes së detyrimeve të qirasë kundrejt di

Kryeministri Edi Rama pas 27 rasteve të reja të 24 orëve të fundit me koronavirus deklaron se Shqipëria tashmë ka hyrë në zonën e zjarrit

Publikohet në Fletore Zyrtare dhe ka hyrë në fuqi prej ditës së djeshme akti normativ i cili shtyn me paguarjen e qirasë së muajit prill

Presidenti Ilir Meta ka dalë sot në krah të mediave, duke shkruar se nuk mund të braktisen nga autoritetet në këto momente të vështira.

Kryeministri Edi Rama ka folur edhe njëherë për aktin normativ  të lidhur me mospagimin e qerasë për dy muajt në vijim.

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me shqiptarët që kanë mbetur në pikat kufitare.