Rudina Hajdari ikën nga posti i kryetares së Grupit të Demokratëve në Parlament, ja kush e zëvendëson

14/10/2019 - 16:13

Rudina Hajdari nuk do të jetë më kryetare e Grupit Parlamentaret Demokratëve në Parlament. Detyra e kryetari të Grupit i është caktuar deputetit Korab Lita.

Këtë vendim e kanë marrë sot 7 anëtarët e këtij grupi parlamentar. Vetë Korab Lita e ka konfirmuar këtë vendim në një postim në Facebook, teksa shkruan se ka ndodhur një organizim i brendshëm dhe se atij i është propozuar të jetë kreu i ri i Grupit të Demokratëve.

“Grupi Parlamentar Demokrat ne mbledhjen e tij te fundit, ne funksion te organizimit te brendshëm beri ndryshim ne drejtimin e grupit.

Personalisht, dua t’ju dërgoj nje falënderim kolegeve te mi te Grupit Parlamentar për vlerësimin dhe besimin qe me dhanë për te drejtuar Grupin Parlamentar Demokrat.

Detyra qe me është besuar si Kryetar i Grupit Parlamentar Demokrat unë e shoh si një përgjegjësi e aspak privilegj sidomos ne ketë situate politike e institucionale ku ndodhet vendi yne.

Nëpërmjet jush dua te siguroj koleget, dhe te gjithë qytetaret Shqiptare, qe te gjithë bashke do jemi ne lartësinë e duhur per te justifikuar besimin e dhene”, shkruan ai.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gjatë fjalës së tij në Akademinë Politike të FRPD-së, kreu demokrat Lulzim Basha parashtroi pjesë nga programi i opozitës.

Udhëzimi i parë i prokurorit të Përgjithshëm Olsian Çela është nxjerrë në funksion të krijimit të Prokurorisë së Posaçme Antikorrupsion.

Përmes një postimi në Twitter, kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka falënderuar Emiratet e Bashkuara Ara

Ish-kryeministri, Sali Berisha, teksa ishte i pranishëm në aktivitetin e përvitshëm të Akademisë Politike, të organizuar nga Forumi Rinor

I ftuar për të dytin vit rradhazi në Akademinë Politike të FRPD-së Christian Kremer, zv sekretar i Pergjithshem i Unionit të Partive Popu

Eksperti i Ekonomisë në Partinë Demokratike Dorjan Teliti, vizitoi sot disa pronarë biznesesh në Durrës, të cilët janë prekur nga tërmeti

Kjo e diel bën nëntë vite nga dita kur shqiptarët filluan të lëviznin të lirë pa viza në Europë.

Tërmeti i 26 nëntorit e ka shndërruar pjesërisht Durrësin në një qytet fantazëm.

Sekretari i Përgjithshëm Gazment Bardhi ka reaguar pas urdhër arresteve të firmosura ditën e sotme nga Policia e Shtetit.

Kreu i Partisë Socialistë në Manzë, Armand Basha ka reaguar pas akuzave të PD-së se familja e tij ka përfituar 3 bonuse qiraje nga Bashki