Sako: Çfarë do të bëj ditën e parë të punës në bashki, do jem kryebashkiakja e të gjithëve (VIDEO)

09/06/2019 - 11:31

Kandidatja e PS-së për bashkinë e Durrësit, Valbona Sako qe një emër surprizë jo vetëm për qytetarët durrsakë, por edhe për vetë socialistët. Për DurrësLajm, ajo rrëfen se propozimi i erdhi nga Partia Socialiste, si një kandidaturë e mirëmenduar pas një faze të gjatë diskutimi. 

Në këtë kohë, kur ngarkesa e takimeve elektorale është e madhe dhe i duhet të jetë në vende të ndryshme në Durrës brenda së njëjtës ditë, Sako thotë se familja mbetet prehja e saj në fund në ditës dhe aty gjen forcën dhe mbështetjen për të përqendruar gjithë energjitë e saj në fushatë. 

Cila do të jetë gjëja e parë që do të ndryshojë në bashki dhe në qytet që ditën e parë të punës nëse do të jetë kryebashkiakja e ardhshme, pse ka zgjedhur të shoqërohet nga të rinjtë në fushatë, çfarë mendimi ka për fenomenin e shitblerjes së votës në Durrës apo pse duhet ta votojnë durrsakët… Të gjitha këtyre pyetjeve, por edhe shumë të tjerave, Sako u jep përgjigje në intervistën e mëposhtme.

M.B.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka ka komentuar zërat për një marrëveshje mes kryedemokratit Lulzim Basha dhe kryeministrit Edi Rama.

Sekretari i PD, Gazmend Bardhi, me anë të një statusi në “Facebook” ka reaguar pasi kreu i Vaut të Dejës Mark Babani ka hedhur poshtë pre

Kryetari i Bashkisë së Vaut të Dejës, Mark Babani në një dalje publike tha se akuzat e PD janë të sajuara dhe se s’kanë lidhje me të.

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka shoqëruar sot në ditën e parë të shkollës dy djemtë e major Klodian Tanushit, rënë në krye të detyrë

Sekretari i përgjithshëm i PD-së, Gazmend Bardhiu publikoi sot dokumente që faktojnë dënimin e kryebashkiakut të Vaut të Dejës, Mark Baba

I pranishëm në gjimnazin "Petro Nini" në Tiranë me rastin e nisjes së vitit të ri shkollor, ambasadori i BE në Tir

Sipas Partisë Demokratike arsimi në Shqipëri është në vdekje klinike.

Presidenti Ilir Meta bën thirrje që të gjitha forcat politike në vend të punojnë që Bashkimi Europian të hapë negociatat për anëtarësimin

Nga shkolla “Servete Maçi” në kryeqytet, kryeministri Edi Rama ka uruar nxënësit në ditën e parë të vitit shkollor 2019-2020.

Nga ceremonia e 77-vjetorit të Konferencës së Pezë, Presidenti Ilir Meta i ka bërë thirrje politikës shqiptare që t’i lërë mënjanë intere