Sako: Evidentuam dëmet në çdo njësi, falënderim për Erionin për fondin

22/09/2019 - 20:49

Kryebashkiakja e Durrësit Valbona Sako, e cila ka qenë përgjatë ditës së sotme në terren, për të inspektuar banorët e prekur në çdo Njësi Administrative nga tërmeti i fuqishëm i një dite më parë, thotë se do të vijojnë me intensitet edhe në ditët në vazhdim për të filluar më pas nga riparimet. 

Përmes një statusi në rrjetet sociale, kryebashkiakja nuk lë pa falënderuar Erion Veliajn dhe Këshillin Bashkiak të Tiranës për fondin prej 200 milionë lekësh të vjetër që miratuan sot për Bashkinë e Durrësit, për të ndihmuar në përballimin e pasojave të dëmeve që shkaktoi tërmeti.

Statusi i Sakos:

E gjithë vëmendja dhe përkushtimi jonë shkon sot për familjet e prekura nga tërmeti.

Evidentuam dëmet në cdo Njësi Administrative 
Do të vijojmë me intensitet në ditët në vazhdim për të filluar më pas nga riparimet. 

Një falenderim dhe për Erionin dhe Këshillin Bashkiak të Tiranës për ndihmën e madhe financiare që po i mundësojnë Bashkisë Durrës 

Do ta kalojmë këtë situatë të gjithë bashkë. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla mori pjesë në seminarin e organizuar nga OSBE/ODIHR “Drejt parlamentev

Alexander Soros, djali i filantropisit të njohur, themeluesit të Fondacionit për Shoqërinë e Hapur George Soros e shikon racizmin si shka

Në vizitën e tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kryebashkiaku Erion Veliaj është takuar edhe me një mik të veçantë të vendit tonë, i

Greqia mbështet perspektivën evropiane të vendeve të Ballkanit Perëndimor.

Ish-deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Kejdi Mehmetaj ka bërë fajtorë të drejtpërdrejtë kryeministrin Edi Rama dhe ministrin e

Teksa Kuvendi miratoi me 77 vota pro ligjin për krijimin e korporatës së investimeve ekspertët ngrenë pikpyetje për mënyrën e funksionimi

Për ish-deputetin e PD, Gent Strazimiri ajo që ndodhi në Këshillin Evropian është një bllokim që Evropa i bëri qeverisë dhe Ramës, por jo

Rritja e numrit të turistëve italianë në Shqipëri, ka sjellë në Tiranë rreth 60 tur operatorë dhe përfaqësues agjencish të rajonit të Pul

Sekretari për Marrëdhëniet Ndërkombëtare në Partinë Demokratike, Arben Kashahu është shprehur se nuk është faji i Europës për moshapjen e

"Teksa këtu rreken ende të gjejnë fajtorin diku tjetër, e të mos mbajnë përgjegjësi për asgjë, kryeministri i Maqedonisë së Veriut ka