Sako falenderon qytetarët dhe Sakollarin: Do iu shërbej durrsakëve (VIDEO)

01/07/2019 - 11:04

Valbona Sako, kandidatja e Partisë Socialite për Bashkinë e Durrësit, në mbyllje të procesit të votimit një ditë më parë, ka falenderuar të gjithë qytetarët që ushtruan të drejtën e tyre të votës në mënyrë të qetë e pa incidente.

Sipas saj, niveli i pjesëmarrjes së durrsakëve në votime 15% nuk qëndron por 20% nga të dhënat paraprake.

"Në total jam e kënaqur nga ky proces. E kam ndjekur hap pas hapi. Ajo çfarë më intereson është që ky proces ishte i qetë dhe për këtë dua të falenderoj pa masë të gjithë qytetarët e qytetit të Durrësit. Dhe ata që më votuan edhe ata që s’më votuan", tha Sako.

Ndër të tjera, Sako falenderoi kundërshtaren nga Bindja Demokratike, Valbona Sakollarin ndërsa tha se çdo qytetar do marrë shërbim për problemet që do i adresojnë sepse është në të mirën e qytetit, në të mirën e përbashkët.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryetari i Grupit Parlamemtar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka reaguar pas publikimit të raportit të tretë mbi funksionimin e reg

Kryeministri Edi Rama ka reaguar përsëri në lidhje me pretendimet e deklaruara nga kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i cili t

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar mesazhin e ambasadores amerikane në Shqipëri, Yuri Kim, n

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka theksuar rëndësinë e ndërgjegjësimit të qytetarëve për respektimin e udhëzimeve ndaj COVID-19.

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj zhvilloi një takim me Ministren e Jashtme të Suedisë, Ann Linde, në kuadër

Pas deklaratës së kryedemokratit Lulzim Basha se kreu i qeverisë i ka ofruar atij një marrëveshje që të bëhej kryeministër ndërsa vetë ai

Gjatë një konference për shtyp nga selia blu, kryedemokrati Lulzim Basha deklaroi publikisht ofertën që kryeministri Edi Rama i ka bërë p

Në një dalje për mediat pasi PS deklaroi gatishmërinë për hapjen e listave, kryedemokrati Lulzim Basha e konsideroi të prishur marrëveshj

Komisioneri për Zgjerimin, Oliver Varheley i beri thirrje sot maxhorancës që të votojë sa më parë marrëveshjen e dakordësuar të 5 qershor

Në një dalje për mediat, kryeministri Edi Rama konfirmoi se maxhoranca do të mbështesë nismën e deputetëve të opozitës së re, Myslim Murr