Sako: Politika konkrete për parandalimin e fenomenit të dhunës në familje (FOTO)

12/06/2019 - 19:55

Një vëmendje të veçantë kanë marrë për kandidaten e PS-së për bashkinë e Durrësit, rastet e dhunës në familje.

Në një takim të organizuar me grupin që menaxhon rastet e dhunës në familje, strukturë në varësi të bashkisë së Durrësit, Sako është njohur më nga afër me punën konkrete, gjithashtu edhe me problemet e shumta që hasin të gjithë ata persona që janë të përfshirë në një kauzë kaq të rëndësishme jo vetëm për gruan shqiptare, por për gjithë shoqërinë në tërësi.

“Parandalimi dhe mbështetja e personave që pësojnë dhunë në familje mbetet ende një sfidë e gjithë shoqërisë sonë. Në krye të Bashkisë së Durrësit jam e bindur se do të bëjmë maksimumin përmes politikave konkrete kundër këtij fenomeni kaq shqetësues, duke shtuar masat sensibilizuese, por sidomos duke vënë theksin tek edukimi”,- ka theksuar Sako gjatë takimit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur sot deputetët dhe ministrat në Kryesinë e Kuvendit, ku u ka kërkuar të gjithëve që të shpërndahen në te

Kryeministri Edi Rama gjatë mbledhjes së sotme më prefektët dhe me Emergjencat Civile, i ka bërë kritika prefektit të Durrësit.

Pas mbledhjes urgjente të qeverisë në mesnatë, kryeministri Edi Rama do të vijojë edhe ditën e sotme takimet e njëpasnjëshme për të marrë

Pas qeverisë kryeministri Edi Rama ngre më këmbë edhe deputetët socialistë për shkak të tërmeteve.

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas tërmeteve të sotme.

Presidenti Ilir Meta zhvilloi mbëmjen e sotme një takim në Prefekturën e Durrësit ku u njoh nga afër me të dhënat paraprake lidhur me dëm

Presidenti i Republikës, Ilir Meta është nisur drejt qytetit të Durrësit, ku ishte epiqendra e termetit.

Ish-ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati ka komentuar vizitën e pesë viteve më parë të Papa Franceskut në Tiranë, për

Në një deklaratë për mediat, ish-deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj u ndal te dënimi me shërbim prove për ish-ministrin Sai

"Nëse arrestohet qytetari, për barazi para ligjit nuk ka përse jo zyrtari. Le të jemi të barabartë në padrejtësi të paktën".