Sako takon sipërmarrëset e Durrësit: Asnjë kufi, që ne si gra, nuk mund ta arrijmë!

25/05/2019 - 11:23

“Nuk ka asnjë kufi, të cilën ne si gra, nuk mund ta arrijmë”. Me këto fjalë frymëzuese e nis statusin e saj, kandidatja e PS-së për kryebashkiake, Valbona Sako, e cila ka zhvilluar një takim me gratë sipërmarrëse të Durrësit.

Një takim ky, që siç thotë Sako, u ndje e nderuar dhe e privilegjuar, ku u bisedua mbi rëndësinë e jashtëzakonshme të rolit të gruas në shoqërinë tonë e veçanërisht për Durrësin.

Kandidatja socialiste për kryebashkiake ka shpërndarë në rrjetet sociale këtë foto, ku shton se ndër të tjera në takim u diskutua dhe mbi politikat potenciale të Bashkisë Durrës në të ardhmen, në drejtim të fuqizimit të mëtejshëm të vajzave dhe grave të Durrësit.

Në takim kanë qenë të pranishme zonjat e nderuara Shpresa Prodani, Nina Beqiraj, Elsa Balteza, Gita Balteza, Myzejen Konduri, Engjëllushe Shiroka, Eleni Babameto, Juliana Deda etj.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Presidenti Ilir Meta zhvilloi mbëmjen e sotme një takim në Prefekturën e Durrësit ku u njoh nga afër me të dhënat paraprake lidhur me dëm

Presidenti i Republikës, Ilir Meta është nisur drejt qytetit të Durrësit, ku ishte epiqendra e termetit.

Ish-ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati ka komentuar vizitën e pesë viteve më parë të Papa Franceskut në Tiranë, për

Në një deklaratë për mediat, ish-deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj u ndal te dënimi me shërbim prove për ish-ministrin Sai

"Nëse arrestohet qytetari, për barazi para ligjit nuk ka përse jo zyrtari. Le të jemi të barabartë në padrejtësi të paktën".

Institucioni i Presidencës ka publikuar sot listën e shpenzimet që Kreu i Shtetit, Ilir Meta ka kryer për tri vite për udhëtimet jashtë v

I pyetur nga gazetarët në lidhje me veprimin e djeshëm të bërë nga Fatmir Xhafaj, ish-pasardhësi i tij, ku kishte dhënë pëlqim reagimeve

Dy ditë pas vendimit të Gjykatës së Krimeve të Rënda, ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka dalë në një konferencë për mediat që të f

Kryeministri Edi Rama ka ndarë me ndjekësit në Facebook, fotot nga nisja e punës për rrugën turistike të Thethit.

Partia Demokratike ka sulmuar ashpër kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj për mungesën e ujit të pijshëm në shumë zona të kryeqy