Sako uron të moshuarit me rastin e 1 tetorit, një tjetër qendër ditore për moshën e tretë

01/10/2019 - 15:21

Në Ditën Ndërkombëtare të të Moshuarve, kryebashkiakja Valbona Sako ka ftuar në sallën e Këshillit Bashkiak disa miq të veçantë të qendrës ditore të të moshuarve. Kryebashkiakja Sako u ka uruar festën duke u dhuruar atyre lule dhe ëmbëlsira. 

Kryebashkiakja e Durrësit deklaroi se mosha e tretë është gjithmonë në qendër të vëmendjes së saj dhe se ata kanë të gjithë mirënjohjen dhe kujdesin e merituar nga ana e saj dhe e bashkisë së Durrësit. Ajo shtoi se do të shihet mundësia që të hapet edhe një tjetër qendër ditore për të moshuarit.

Disave prej të pranishmëve, Sako u ka shpërndarë certifikata në shenjë falënderimi për kontributin e veçantë që ata kanë dhënë në qendër. Në këtë event një grup nxënësish të shkollës 9-vjeçare “14 Nëntori” kanë dhënë një koncert të shkurtër artistik. Më pas në ambientet e një restoranti buzë detit është shtruar edhe një drekë e veçantë për të moshuarit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili akuzon qeverinë se ka ushtruar dhunë çnjerëzore ndaj banorëve të Astirit dhe se është në krah të oliga

Mbi situatën e mëngjesit të sotëm, ku një grup banorësh të zonës së Astirit u konfliktuan me punonjësit e IKMT-së dhe të policisë, çka so

Kryedemokrati Lulzim Basha ka vizituar në spitalin e Traumës 7 banorët që ngelën të plagosur pas përplasjes me policinë tek Astiri, ku IK

Kryeministri Edi Rama ka bërë të ditur se duke filluar nga viti i ardhshëm, një pjesë e sporteleve do të mbyllen brenda 6-mujorit të parë

Presidenti Ilir Meta ka reaguar për situatën e krijuar sot te zona e Astirit ku mbetën të lënduar 12 persona, 5 efektivë dhe 7 banorë të

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka miratuar sot me 11 vota pro metodologjinë orientuese për vlerësimin dhe renditjen e kandidatëve për Pro

FRPD dega Durrës ka reaguar sot lidhur me situatën e agravuar tek Astiri, ku banorët e zonës po përplasen me Policinë pas nisjes së aksio

Presidenti Ilir Meta është pritur nga Presidenci Emmanuel Macron gjatë qëndrimit të tij në Paris në Forumin e Paqes.

Nëse ke marrë paratë apo përqindje në pallat, është e arsyeshme ta ndalosh sabotimin e Tiranës!”, kështu ka shkruar në një stat

Kryeministri Edi Rama ka qenë i pranishëm mbrëmjen e sotme në aktivitetin “Përtej kujtimeve”, organizuar në kuadër të 70-vjetorit të marr