Sakollari takon tregtarët e Durrësit: Qytetarët duhet të marrin në dorë drejtimin e qytetit të tyre!

08/06/2019 - 17:16

Valbona Sakollari, kandidatja e Bindjes Demokratike për bashkinë e Durrësit ka takuar sot tregtarët e tregut industrial të qytetit.

Sakollari shkruan në Facebook se gjatë takimit ka biseduar me tregtarët për problemet dhe shqetësimet e përditshme ndërsa shprehet e indinjuar për mungesën e masave nga ana e Bashkisë dhe institucioneve të tjera në lidhje me konkurrencën e pandershme dhe informalitetin e denoncuar nga qytetarët.

"Tregu industrial është një ndër zonat më të rëndësishme të Durrësit, pasi është burimi i të ardhurave edhe pse shumë të pakta për dhjetra familje. Në takimin me qytetarët folëm për shumë probleme dhe shqetësime të përditshme, ndërkohë që mes shumë të tjerash u indinjova kur dëgjova se qytetarët kishin denoncuar përmes shumë kërkesave drejtuar Bashkisë konkurrencën e pandershme dhe informalitetin. Nga Bashkia dhe institucionet e tjera nuk ishte marrë asnjë masë. Mendoj se ka ardhur koha që qytetarët e Durrësit duhet të marrin në dorë drejtimin e qytetit të tyre, absolutisht të orientuar në mënyrë të padrejtë drejt informalitetit bandave dhe krimit", shkruan Sakollari.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Partia Demokratike ka sulmuar ashpër kreun e Kadastrës, Artan Lame, duke e akuzuar për ndërhyrje për punësime në administratë.

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi ka përshëndetur sot 15 shtatorin, Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë.

Në Ditën e Demokracisë, Presidentit Ilir Meta thotë se vendi ynë është përfshirë nga  fenomeni i rrezikshëm i shtetit paralel të propagan

Nënkryetari i Kuvendit, Myslym Murrizi i ftuar në emisionin “Rudina”, foli rreth detyrës së tij, si numri 2 i kuvendit.

Ish-deputeti i PD, Xhemal Gjunkshi ka reaguar pasi rreth një ton marijuanë që vinte nga Shqipëria u kap nga policia në Janinë të premten.

Petrit Vasili në një postim në Facebook, thekson se Kryeministri Rama po gënjen sërish me datën e hapjes së negociatave.

Presidenti i Republikës Ilir Meta thotë se do të japë dorëheqjen nëse Komisioni i Venecias në raportin e 11 tetorit do të shprehet se ai

Presidenti Ilir Meta ka folur në lidhje  me vendimin e tij për të anuluar datën e 30 qershorit si datë për zhvillimin e zgjedhje lokale.

Partia Demokratike, me anë të Sekretarit të Përgjithshëm Gazment Bardhi, ka reaguar në lidhje me deklaratën e Edi Ramës të bërë nga Berli

Pas takimit që ka patur në Berlin me Kancelaren Angela Merkel, Kryeministri Rama është shprehur se ajo pati vlerësime shumë pozitive për