Shembja e digës/ Reagon Rama: Bukuria e magjishme e kanionit të Holtës nuk mund të preket

23/08/2019 - 17:00

Pas shembjes së digës prej betoni në kanionin e Holtës, ka reaguar vetë kryeministri Edi Rama, i cili shprehet se bukuria e magjishme e kanionit të Holtës nuk mund të preket dhe nuk do të preket.

Përmes një postimi në Facebook, Rama shkruan:

“Bukuria e magjishme e kanionit të Holtës nuk mund të preket dhe nuk do të preket

Për ne PO-ja është PO dhe JO-ja është JO

Dhamë fjalën publikisht që JO, ky HEC nuk do të ndërtohej aty dhe PO, ky HEC nuk do të ndërtohet aty

Themi atë që bëjmë dhe bëjmë atë themi. Duhet vetëm pak më shumë durim në përgjithësi, ju lutem”, përfundon kreu i Qeverisë.

Përsa i përket çështjes në fjalë, kujtojmë se ndërtimi i HEC-it u kundërshtua ashpër disa muaj më parë nga banorët vendas dhe qeveria u tërhoq nga ky projekt.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

"Çdo ditë është një mundësi e re për të bërë një hap përpara në ndryshimin e vendit".

Në konferencën e jashtëzakonshme për mediat, Presidenti Ilir Meta tha se do të jetë në detyrë deri në 24 korrik 2022.

Ministri i Jashtëm i Italisë, Luigi di Maio ka zhvilluar një mëngjes pune ditën e sotme me ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian,  në

Kryetari i Partisë Demorkatike, Lulzim Basha ka bërë një urim të gjatë për 12-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, duke thënë se edhe nëse P

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ka uruar 12-vjetorin e pavarësisë së Kosovës duke theksuar se gjenerata e re e udhëheqësve duhet t

Presidenti Ilir Meta ka dalë në konferencë të jashtëzakonshme duke deklaruar se nuk do të pranojë instalimin e grushtit të shtetit

Presidenti Ilir Meta ka dalë në konferencë të jashtëzakonshme duke publikuar prova të reja për kreun e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi

Gjatë fjalës saj në Kuvend, ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu tha se brenda muajit shkurt do të miratohe

Presidenti Ilir Meta ka njoftuar një konferencë të jashtëzakonshme për mediat.

Kryeministri Edi Rama është takuar mëngjesin e kësaj të hëne me ministrin e Punëve të Jashtme të Italisë, Luigi Di Maio, pas një mëngjesi