Shoqërohet në polici ish-deputetja e PD-së dhe kryetarja e FRPD-së

19/06/2019 - 15:27

Ish-deputetja e PD-së, Dhurata Çupi është shoqëruar në Polici pas incidenteve në qendrat e KZAZ në Burrel.

Burime nga PD bëjnë të ditur se ndaj ish-deputetes së PD-së është bërë shoqërimi ditën e sotme nga forca të rendi ndërkohë që nuk i kanë komunikuar arsyet e këtij shoqërimi në polici.

Po ashtu mësohet se në Komisariat është shoqëruar edhe kryetarja e FRPD-së Mat, Denisa Vata.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani thotë se rindërtimi pas tërmetit do të jetë karta e re elektorale e kryeministrit Edi Rama.

Shqipëria ka marrë sot stafetën e drejtimit të Organizatës së OSBE-së.

Ka nisur shqyrtimi i pr/Buxhetit i vitit 2020 në Komisionin e Integrimi Europian, ku po raporton zv.ministri i Jashtëm, Etjen Xhafaj.

Një tjetër vendim që miratoi sot qeveria ka të bëjë me ndalimin e përdorimit të fondit të veçantë për vitin buxhetor për veprimtari socia

Kryeministri Edi Rama dhe ministri i Jashtëm në detyrë Gent Cakaj do të udhëtojnë sot drejt kryeqytetit të Sllovenisë, Bratislavës, për m

Prokurori i ri i Përgjithshëm Olsian Çela ka marrë sot detyrën në krye të akuzës shqiptare.

Ministri i Turizmit, Blendi Klosi, në mbledhjen e jashtëzakonshme të radhës të qeverisë, kërkoi që të bëhet certifikimi i hoteleve në Dur

Në ligjin e anti-shpifjes shumë shpejt do jetë gati klauzola për lajmet e rreme në gjendje të jashtëzakonshme, njoftoi kryeministri Edi R

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur sërish ditën e sotme qeverinë për gjendjen pas tërmetit të rëndë të 26 nëntorit.

Gazetari Andi Bushati tha në emisionin “Open” se nëse qeveria do ta kishte marrë seriozisht paralajmërimin e Presidentit Ilir Meta për em