Shpalli kandidaturën për kreun e PS-së Durrës, Kërtusha shkarkohet përmes telefonit

11/09/2019 - 11:14

Drejtori rajonal i Departamentit të Kontrollit dhe Rikuperimit të Humbjeve të OSHEE-së Durrës, Ardit Kërtusha është shkarkuar nga posti që mbante prej prillit të këtij viti.

Sipas Kërtushës, shkarkimi është bërë përmes telefonit ndërkohë që nuk i është dorëzuar motivacioni për largimin e tij nga OSHEE-ja.

Kërtusha pretendon se shkarkimi i tij ka lidhje me takimet që ai ka organizuar me bazën dhe organizatat socialiste në Durrës pasi syon të përfshihet në garën për kreun e Partisë Socialiste dega Durrës, ndër më të rëndësishmet në vend.

Kujtojmë që në muajt në vazhdim, PS Durrës do të zhvillojë zgjedhjet në të gjitha strukturat e saj. Nga 16 shtatori deri më 10 nëntor do të zhvillohen zgjedhjet për kryetarët dhe sekretarët e 324 organizatave socialiste. Ndërsa deri më datë 7 dhjetor, PS-ja e Durrësit duhet të ketë zgjedhur kryetarin e saj, post të cilin aktualisht e mban Luan Zaza.

28-vjeçari Ardit Kërtusha nuk është një emër i panjohur në PS-në e Durrësit, pasi për një mandat 4-vjeçar, ai ka mbajtur postin e kryetarit të FRESSH Durrës si dhe postin e Drejtorit të Përgjithshëm pranë Këshillit të Qarkut Durrës për 5 vite me radhë. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Demokratët e Qarkut të Shkdorës votuan sot për 39 kandidatët e propozuar nga anëtarësia, të cilët kaluan filtrin paraprak të verifikimit

Që pej vitit 2006 deri në vitin 2016, Gjykata e Strasburgut u ka dhënë të drejtë pronarëve shqiptarë për një kompensim të drejtë për pron

Anëtarësia e PD-së në bashkitë Pukë, Malësi e Madhe dhe Vau i Dejës ka përfunduar votimin për kandidatët, ndërsa pjesëmarrja varion nga 6

Ish-deputetja demokrate, Dhurata Çupi, denoncon në ‘Facebook’ se PS po gënjen njerëzit në Dibër me punësime të përkohshme.

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca ka zhvilluar sot një takim me kryetaren në detyrë të KED dhe Gjykatës Kushtetuese, Vitore Tush

Kryesia shqiptare e OSBE-së ka zhvilluar një takim në lidhje me konfliktin mes Azerbajxhanit dhe Armenisë, pasi dy vendet filluan përplas

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka reaguar pas paralajmërimit të Partisë Demokratike se do të ngrejë padi penale pas disa denoncimev

Deputeti i opozitës parlamentare, Ralf Gjoni pas bojkotit të mbledhjes së Komisionit të Ligjeve tha se u mor ky vendim pasi atje nuk kish

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka sqaruar sot planin e opozitës së bashkuar për menaxhimin e pandemisë së COVID-19.

Del Monaco, do të jetë kreu i ri i Prezencës së OSBE në Tiranë. Lajmi është bërë i ditur përmes një postimi në Twitter.