Shpërthen Saimir Tahiri: Nuk ka bir nëne e bir kurve që do më pengojë!

Postuar: 19/04/2018 - 12:21

Në një prononcim për gazetarët ish-ministri i Brendshëm, ka befasuar me fjalimin e tij.

Teksa i sfidon të gjithë, me ironi përdor shprehjen e famshme të Ramës, duke thënë se “nuk e besoj që do ketë bir nëne dhe bir kurve që do të më pengojë”.

Ju filmoi Berisha dhe kerkoi largimin tuaj….

Është njeriu që në 21 janar fshiu filmimet e kryeministrisë, sot më filmoi mua, është fat i mirë.

Pse nuk folët sot në seancë?

Nuk ishte opozita nuk ka sens.

Ju mbron Rama?

As më mbron njeri dhe as dua të më mbrojë.

Keni komunikim me Ramën?

Për mua ka vlerë e vërteta dhe nuk ka vlerë askush që nuk mund, ose mund të më pengojë në rrugën time për të bërë drejtësi, nuk e besoj që do ketë bir nëne dhe bir kurve që do të më pengojë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Nënkryetari i PD, Edi Paloka, i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama me nje video, ku i tregon sipas tij rastet e “kriminelëve që k

   Ish-kryeministri Sali Berisha denoncon vdekjen e një person në Peqin, pasi është goditur nga energjia elektrike.

   Një ditë pas publikimit të pjesës së dytë të përgjimit të Agron Xhafajt me Albert Veliun, i njohur tashmë si “Babalja”, reagon edhe kr

Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj ka bërë këtë sqarim sot nga qyteti i Gjirokastrës në lidhje me aplikimin e metodologjis

Pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama dje për 613 kg kokainë të kapura pak kohë më parë në Maminas ishin të implikuar zyrtarë të lartë

Përmes një deklarate për mediat, kreu i grupit parlamentar të PS Taulant Balla tha se audio-përgjimi që ka publikuar PD ku implikohet vël

Edhe ditën e sotme, Komisioni i Ligjeve është shoqëruar me debate të shumta mes anëtarëve të mazhorancës dhe opozitës, ku temë e nxehtë v

Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka rikujtuar Revoltën e Qafë Barit, që si sot 34 vjet me parë u fitua për disa orë liria, për disa orë r

Kryeministri Edi Rama është ndalur sot bashkë me përfaqësues të kabinetit të tij qeveritar në Tepelenë, atje ku po zhvillon edhe një taki

Pas deklaratave të gazetarit Jetmir Olldashi të bëra mbrëmjen e djeshme në emisionin "Studio e Hapur" në News24, ka reaguar deputeti soci