"Shqipëria, lavatriçja më e madhe e pastrimit të parave në botë"

28/06/2018 - 12:17

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Edmond Spaho, ka deklaruar sot në Parlament se negociatat nuk janë hapur dhe as janë shtyrë në qershor 2019. Sipas tij, qeveria ka ngelur në klasë me testimin më të rëndësishëm të Shqipërisë në Europë.

Spaho theksoi qëndrimin e opozitës te pastrimi i parave të pista, që sipas tij drejtohet nga kryeministri Rama.

“Negociatat nuk u hapën, qeveria feston, kjo është absurde. Shqipëria është kthyer në lavatriçen më të madhe të pastrimit të parave në botë. Me se do ndërtohen kullat, ku gjenden paratë? Ndërtimet me vetëfinancim? Ku qenka kjo gjë, në asnjë ekonomi tregu në botë nuk ndodh, por këto janë para të drogës dhe të krimit. Po rritet ndërtimi, po nga vijnë paratë? Ra kursi i këmbimit, sa euro kanë hyrë në vend? Krimi i organizuar ka lidhje me qeverinë. Ata që thonë se është eliminuar kultivimi i kanabisit, thjesht gënjejnë”, shtoi Spaho.

Sipas demokratit, Prokuroria dështoi edhe me kryerjen e ekspertizës së audio-përgjimit të vëllait të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. “Pse nuk ka ardhur ekspertiza nga Italia?”, theksoi ai.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryeministri Edi Rama ka përmendur me emra tre kryebashkiakët e Partisë Demokratike, që sipas tij, kanë punuar dhe duhet të ishin në zgje

Arben Pohumi, kandidati i Bindjes Demokratike për bashkinë e Shijakut, është një biznesmen që gjithnjë ka guxuar, asnjëherë nuk u është f

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur një spot ndryshe për të ftuar shqiptarët të jenë pjesëmarrës në votime më 30 qershor.

Burime zyrtare nga Partia Demokratike pohojnë se ditët e ardhshme, duke kulmuar me 30 qershor dhe pas kësaj date, do të jenë ditë protest

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha është takuar sot me drejtuesen e Misionit të Vëzhguesve të OSBE/ODIHR Audry Glover.

Këshilli i Europës ka anuluar misionin vëzhgues që ishte programuar të monitoronte zgjedhjet lokale të 30 qershorit.

Gjatë takimit me banorë të Njësisë Administrative Nr.

Zv.kryeministri Erjon Braçe ka suluar sërish opozitën, e cila është e vendosur të mos marrë pjesë në zgjedhjet e 30 qershorit.

Partia Demokratike në Korçë i është drejtuar me një letër Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, duke i kërkuar të ndërpresë menjëherë procesi

Në KZAZ-në e Devollit kanë mbërritur nën masa të rrepta sigurie materialet zgjedhore, shoqëruar nga mjete të ushtrisë dhe forcave të poli