"Shqipëria udhëhiqet nga kriminelë dhe gangsterë", Gjylameti: Shkrimi në "Bild", shpifje e opozitës në mediat e huaja

15/05/2019 - 15:33

Në një deklaratë për mediat, deputetja e Partisë Socialiste, Blerina Gjylameti tha se shkrimi i gazetës më të madhe gjermane, “Bild” me titullin "Shqipëria udhëhiqet nga kriminelë dhe gangsterë" është i sponsorizuar nga opozita e bashkuar.

Sipas deputetes Gjylameti, sulmet e PD-së dhe LSI-së edhe në gjuhë të huaj vijnë për shkak se opozita nuk ka asnjë vizion për të tashmen.

"Opozita boton në mediat ndërkombëtare shpifjet e saj. Shkrimi ishte një tjetër përbaltje për Shqipërinë. Askush nuk e beson atë artikull, ku për burim ishin një ish-ministër i opozitës së sotme dhe gazetarë dukshëm të njëanshëm. Kjo opozitë vetëm shpif dhe bën zi Shqipërinë në Europë dhe në botë, duke dashur të shkatërrojë të ardhmen, pasi nuk ka vizion për të tashmen", tha Gjylameti.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryedemokrati Lulzim Basha akuzon kryeministrin Edi Rama për shkatërrimin e Teatrit Kombëtar duke përfituar nga pandemia, për të grabitur

Deputetja Rudina Hajdari ka depozituar në Kuvend një projekt-ligj në lidhje me referendumet.

Kryedemokrati Lulzim Basha përmes një psotimi në Twitter shprehet se kriza e thellë ekonomike dhe papunësia në Shqipëri, do marrin zgjidh

Ministri Arben Ahmetaj tha se vendi po shkon drejtë një hapje graduale, pas bllokimit nga koronavirusi, ndërsa ka sqaruar edhe paketën e

Kryeministri Edi Rama njofton se kësti i kredive do të shtyhet edhe me tre muaj për t'u ardhur në ndihmë të gjithë atyre që janë prekur n

Drejtorja për Ballkanin Perëndimor në Komisionin Evropian dhe shefja e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit (ONM), Genoveva Ruiz Calav

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar edhe njëherë bizneset që të aplikojnë për pagën e luftës për punonjësit, pasi në të kundërt do të

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, priti sot në një vizitë zyrtare në Tiranë, ministrin e Jashtëm të Austris

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazmend Bardhi ka kujtuar edhe njëherë përgjimet e "Bild" për vjedhjen e votave në Durrës e Dibër duke

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka pritur sot në një takim me kërkesën e saj, ambasadoren e SHBA në vendin tonë, Yuri Kim.