Si do të lëvizim në fundjavë? Rama njofton masat për të shtunën e të dielën

22/05/2020 - 21:37

Kryeministri Edi Rama është kujtuar vetëm pak minuta më parë të njoftojë qytetarët për mënyrën e lëvizjes në fundjavë.

“KJO FUNDJAVË DO TË VIJOJË NJËSOJ SI E SHKUARA

TA KALONI SA MË QETË” – shkruan Rama.

Nesër dhe pasnesër pensionistët lejohen të dalin lirisht deri në orën 10:00. Të gjithë të tjerët në shtëpi brenda kësaj fashe orare. Fundjavën e kaluar, policia në Durrës u kujtonte njerëzve në shëtitoren "Taulantia", në zonën e plazhit apo në rrugët kryesore që të ktheheshin në shtëpi. Qyteti bregdetar vazhdon të mbetet zonë e kuqe, së bashku me 4 bashki të tjera Tiranë, Krujë, Kurbin dhe Shkodër. 

Prindërit me fëmijët do të lejohen të dalin lirisht nga ora 11:00 deri në orën 17:30, pra në momentin që pensionistët të jenë rikthyer në shtëpi. Nesër do të qëndrojnë hapur vetëm ushqimoret dhe farmacitë deri në orën 21:00. Të dielën të gjitha mbyllur. Në zonat e gjelbra qarkullimi mbetet i hapur.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Opozita është rikthyer në tryezën e reformës zgjedhore me propozime konkrete që kanë të bëjnë me financimin e partive, rolin e grave dhe

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e ka nisur këtë të martë në njësinë 5 në Tiranë, ku do të bisedojë me qytetarët për problema

Pas ndërprerjes për shkak të pandemisë së koronavirusit, Komisioni i Venecis do të mblidhet në qershor.

Presidenti Ilir Meta theksoi mbrëmjen e së hënës në “Opinion” se pas ngjarjeve që pasuan shembjen e Teatrit Kombëtar, nuk kanë më kuptim

Presidenti Ilir Meta paralajmëron se nga nesër do të ushtrojë detyrën e tij në formë zyrtare me takime vetëm institucionale me çdo lider

Presidenti Meta ka publikuar në ‘Opinion’ sms-në që i ka dërguar një diplomat në Tiranë lidhur mbi lëvizjet që Rama po bën për të ndryshu

Ish-deputeti Astrit Patozi ka komentuar nismën e kryeministrit Edi Rama për të bërë të dielën pa makina nga tetori i këtij viti deri në m

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka postuar një video në rrjet, përmes së cilës shprehet kundër vendimit më të fundit të kryeministrit

Kryedemokrati Lulzim Basha ka vazhduar edhe ditën e sotme me daljet në terren te bizneset e prekur nga situata e Covid-19.

Nisur nga ngjarjet e fundit pas shembjes së Teatrit Kombëtar, deputeti i opozitës Lefter Maliqi ironizon  kryeministrin Rama dhe i thotë