Si është të kesh shef Gramoz Ruçin? Ja si përgjigjet nënkryetari i Kuvendit, Myslym Murrizi

14/09/2019 - 20:36

Nënkryetari i Kuvendit, Myslym Murrizi i ftuar në emisionin “Rudina”, foli rreth detyrës së tij, si numri 2 i kuvendit.

I pyetur nga moderatorja se si është të kesh shef Gramoz Ruçin, Murrizi nuk dha një përgjigje të drejtpërdrejtë, por tha se ishte atje si përfaqësues i pjesës opozitare.

Rudina: Si është të jesh nënkryetar i Kuvendit të Shqipërisë, të kesh shef Gramoz Ruçin?

Myslim Murrizi: Ky është një interpretim dashakeqës.

Rudina: Pse?

Myslim Murrizi: Se po të kesh shef psh. Kastriot Islamin, që e ka pas Meksi më 31 mars 91?

Rudina: Jo, jo, ju mund të thoni psh. që është shumë bukur, varet nga përgjigjja juaj, pyetja nuk është e gabuar.

Myslim Murrizi: Rudina, desha të them që nënkryetari i Parlamentit, nga 31 Marsi i 91-shit deri më sot, 1 nënkryetar i takon opozitës, pra nuk është se unë kam ardhur atje pse ka dashur Gramoz Ruçi. Unë jam aty si përfaqësues i pjesës opozitare. Siç ka qenë mikja ime dhe e nderuara Jozefina Topalli 4 vjet me Skënder Gjinushin, 2 vjet me Namik Doklen, 2 vjet me Servet Pëllumbin. Siç ka qenë 18 muaj përpara meje, Edi Paloka zëvendës i Gramoz Ruçit, siç ka qenë 4 vjet Edmond Spaho zëvendës i Ilir Metës. Pra nuk ka ndodh sot për herë të parë që një nga opozita bëhet nënkryetar Kuvendi, pse ju ka vrarë sytë dhe ju bën lajm këtyre…

Rudina: Jo, jo, ideja është për marrëdhënien që mund të kesh ti me atë, duke qenë se ai është shumë i vjetër në politikë, ka krijuar atë profilin e vet, kështu që marrëdhënia që keni me të, më tepër kjo ishte pyetja.

Myslim Murrizi: Rudina, në Shqipëri nuk ka të vjetër në politikë, mosha e politikanëve Shqiptarë është 29-vjeçare, qysh se ka rënë komunizmi. Ai që thotë se kam bërë politikë para 90-ës është mashtrues, sepse kush bënte politikë shkonte në Spaç, në burg.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Presidenti Ilir Meta ka postuar në rrjetin social “Facebook” një foto nga takimi me ish-kreun e shtetit shqiptar Rexhep Meidani.

Partia Demokratike ka reaguar përmes Sekretarit të Përgjithshëm, Gazment Bardhi lidhur me kallëzimin penal që Presidenti Ilir Meta firmos

Kreu i KED-së, Ardian Dvorani ka reaguar lidhur me kallëzimin penal që presidenti Ilir Meta firmosi ndaj tij, me akuzën e shpërdorimit të

Kreu i PAA-së, Agron Duka njofton themelimin e "Sindikatës së Fermerëve të Bashkuar", nga rrethet Fier, Berat, Lushnje dhe Elbasan, të ci

Presidenti Ilir Meta ka firmosur kallëzimin penal ndaj Kryetarit të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani.

Në kuadër të nismës së Bashkisë Durrës, për realizimin e Dëgjesave Publike për PBA 2020-2022, ditën e hënë më 18 nëntor, u organizuan kat

Pas përfaqësueit të PD-së, Ivi Kaso, ka folur deputetja Rudina Hajdari për tryezën e OSBE për reformën zgjedhore.

Presidenti Ilir Meta do të depozitojë sot në Prokurorinë e Krimeve të Rënda kallzimin penal ndaj kreut të Këshillit të Emërimeve në Drejt

Kryedemokrati Lulzim Basha ka folur për mediat pas përfundimit të takimit në Presidencë bashkë me aleatët.  Basha tha se reforma në drejt

Presidenti Ilir Meta zhvilloi sot një takim me kryetarët e partive të Opozitës së Bashkuar, drejtuar nga Kryetari i Partisë Demokratike,