"Situata politike është anormale, kjo qeveri nuk i organizon dot zgjedhjet"

Postuar: 20/04/2017 - 23:17

Agron Duka thotë se vetë situata në të cilën ndodhet vendi, sipas tij, kanë detyruar opozitën që të dalë në protestë me kërkesa jonormale karshi mazhorancës.

Duka foli në Top Story, i ftuar së bashku me Taulant Ballën, Paskal Milon dhe Nard Ndoka.

“Nuk është një situatë normale. Këto 2-3 vitet e fundit ka patur probleme që nuk i ka patur përpara vendi, si kanabisi dhe përfshirja direkte e njerëzve me rekorde kriminale në politikë”,tha ai.

Sipas Dukës, kjo situatë justifikon kërkesën për qeveri teknike.

“Këto nuk janë kushte normale dhe në kushte jonormale, kërkesat nuk janë dhe nuk mund të jenë normale, duke mos patur asnjë fije besimi që me këtë mazhorancë mund të kemi zgjedhje të lira dhe të ndershme”, tha ai.

Këto shqetësime të opozitës, Duka thotë se janë ngritur nga vetë një pjesë e mazhorancës.

“Organikisht PS dhe LSI nuk kanë asnjë lidhje me njëra-tjetrën, por bashkohen vetëm kur u cënohet pushteti. Ne nuk i besojmë ofertës së kësaj mazhorance për zgjedhjet”, u shpreh ai.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Lartë e cila e ka dënuar deputetin demokrat me një gjobë pr

Të gjithë e mbajnë mend episodin e famshëm kur Blendi Fevziu doli nga vetja dhe shpërtheu me nerva ndaj Artan Lames, i cili nuk

Kreu i LIBRA-s, deputeti Ben Blushi ka vijuar edhe sot akuzat për qeverinë e re, që e quan qeveria Berisha-Rama.

Ministrja e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Xhuljeta Kërtusha e sapo ardhur në detyrë duket se ka filluar nga puna që ditën e parë.

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur sonte ne emisionin e Eni Vasilit, ne “News24”, nese do te kete nje bashkëqeverisje PS-PD pas zgjed

Deputeti i PD-së Edmond Spaho ka bërë një deklaratë të fortë, teksa ka disa ditë, që pas marrëveshjes, që janë shtuar zërat që thonë se d

Kryeministri Edi Rama i është rikthyer edhe një herë paktit mes tij dhe Lulzim Bashës, duke thënë se ja “ka bërë hallall” ministrat lider

Ndërsa kanë mbetur edhe dy ditë nga koha kur kryedemokrati, Lulzim Basha, duhet të publikojë listën zyrtare të kandidatëve për deputetë p

Pas marrëveshjes së paprecedentë të dy partive më të mëdha, PD-PS, në lidhje me reklamat falas për fushatën zgjedhore, sot ka r

Pasditen e djeshme Kreu i LSI-së Durrës, Lefter Koka, pati një takim me strukturat e LSI-së Manëz, i shoqëruar nga kandidati pë