Sot 100-vjetori i parlamentarizmit, Kuvendi hap dyert për publikun

22/01/2020 - 09:37

Kuvendi do të hapë sot dyert për publikun.

Në kuadrin e veprimtarive për festimin e 100-vjetorit të parlamentarizmit shqiptar, duke nisur nga ora 10:00 deri në 20:00, në sallën e seancave plenare të Kuvendit, do të jetë “Dita e Dyerve të Hapura”.

Gjatë kësaj dite vizitorët mund të ndjekin dokumentarin “100 Vjet Parlamentarizëm Shqiptar”, të njihen me botimet dhe do të shpërndahen artikuj sensibilizues (çanta, bluza, stilolapsa etj.), të prodhuar enkas për këtë veprimtari.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

“Mos luani me integritetin e Gjykatës Kushtetuese nëse doni çeljen e negociatave”. Kjo ka qenë deklarata e bërë nga Kryekëshillt

Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar sërish me informacionet sipas të cilave, Spitali i qytetit të Kavajës do të shndërrohet në karan

Institucioni i Presidencës, ashtu sikundër ka paralajmëruar edhe më herët, ka informuar sot me një shkresë zyrtare drejtuar Policisë së S

Presidenti Ilir Meta i ka shprehur ngushëllimet familjes, për ndarjen nga jeta të ish-ministrit të Bujqësisë, profesor Ahmet Osjas.

Ish-deputetja e PD-së, Albana Vokshi dhe ish-nëndrejtori i departamentit të Shëndetësisë, Gazment Koduzi kanë vizituar ditën e sotme Qend

Përmes një postimi në Facebook, kryedemokrati Lulzim Basha i ka bërë thirrje qeverisë të marrë masa për të luftuar rrezikun që i kanoset

Këshilli i Ministrave të Republikës së Shqipërisë ka marrë vendim për hapjen e Konsullatës së Përgjithshme në Strugë, në Maqedoninë e Ver

Zëdhënësi i Presidencës, Tedi Blushi ka reaguar pas deklaratave të kreut të Grupit të PS-së, Taulant Balla, i cili i quajti qëndrimet e P

Kreu i Grupit të PS-së, Taulant Balla tha sot se thirrja e Presidentit për tubimin e datës 2 mars është shprehje e një konflikti të brend

Kreu i Grupit të PS-së, Taulant Balla është pyetur sot nga gazetarët lidhur me rrezikun e koronavirusit në Shqipëri dhe mundësinë për sht