"Sot cunami i historisë", Berisha: Shqipëria vërshon drejt Tiranës

25/05/2019 - 11:33

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka konsideruar protestën e sotme kombëtare të opozitës "një cunam të historisë". Në një postim në "Facebook", Berisha shkruan se Shqipëria do vërshojë sot drejt Tiranës për largimin e Edi Ramës nga qeveria.

"Sot Cunami i historisë. Shqipëria vërshon drejt Tiranes! Rama ik! Fitore!", shkroi ish-kryeministri.

Protesta e opozitës do zhvillohet pasditen e së shtunës. Mësohet se opozita ka kërkuar rreth 5 orë leje për të protestuar, nga ora 19:00-23:59.

Rreth 1500 efektivë policie, si edhe policë civilë pritet të jenë në gatishmëri për protestën.

Ndërsa masat paraprake në Kryeministri dhe Parlament për sigurimin e perimetrit rrethues, nisën dy ditë para protestës kombëtare.

Te Kryeministria dhe Parlamenti, që orët e para të mëngjesit të së enjtes, u vendosën gardhe metalike dhe shtyllat u lyen me graso.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Presidenti Ilir Meta zhvilloi mbëmjen e sotme një takim në Prefekturën e Durrësit ku u njoh nga afër me të dhënat paraprake lidhur me dëm

Presidenti i Republikës, Ilir Meta është nisur drejt qytetit të Durrësit, ku ishte epiqendra e termetit.

Ish-ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati ka komentuar vizitën e pesë viteve më parë të Papa Franceskut në Tiranë, për

Në një deklaratë për mediat, ish-deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj u ndal te dënimi me shërbim prove për ish-ministrin Sai

"Nëse arrestohet qytetari, për barazi para ligjit nuk ka përse jo zyrtari. Le të jemi të barabartë në padrejtësi të paktën".

Institucioni i Presidencës ka publikuar sot listën e shpenzimet që Kreu i Shtetit, Ilir Meta ka kryer për tri vite për udhëtimet jashtë v

I pyetur nga gazetarët në lidhje me veprimin e djeshëm të bërë nga Fatmir Xhafaj, ish-pasardhësi i tij, ku kishte dhënë pëlqim reagimeve

Dy ditë pas vendimit të Gjykatës së Krimeve të Rënda, ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka dalë në një konferencë për mediat që të f

Kryeministri Edi Rama ka ndarë me ndjekësit në Facebook, fotot nga nisja e punës për rrugën turistike të Thethit.

Partia Demokratike ka sulmuar ashpër kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj për mungesën e ujit të pijshëm në shumë zona të kryeqy