SPAK nuk pranoi hetimin për dosjen 184, reagon Petrit Vasili

28/01/2020 - 17:06

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili iu është bashkuar reagimeve, pasi SPAK nuk pranoi aktet e dosjes 184, duke e ridërguar dosjen përsëri në Dibër.

Përmes një mesazhi në Facebook, Vasili thekson se entuziazmi për SPAK u fik pa lindur mirë. Sipas Vasilit, Prokuroria Speciale Antikorrupsion u rrezua në të paren prove perballje me qeverinë.

REAGIMI I VASILIT:

Në 29 dhjetor 2019 ne nje shenim ne FB pata shkruar se testi per SPAK eshte hetimi i krimit elektoral si nena e kriminalizimit dhe kapjes se shtetit.

Sot SPAK nuk mori persiper dosjen 184 te krimit zgjedhor ne Diber, ku del qarte Kryeministri,Ministra,Deputete dhe Drejtore gjithfaresh, qe vjedhin vota te bere njesh me kriminelet.

Ndaj entuziazmi per SPAK u fik pa lindur mire.

SPAK u rrezua ne te paren prove perballje me qeverine.

Konsensusi politik per SPAK u shkaterrua nga kapja kriminale e drejtesise nga rilindja.

P.s.Lexoni te nderuar miq edhe statusin e 29 dhjetorit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mëngjesin e kësaj të diele, kryeministri Edi Rama ka mesazh kurajues për shqiptarët sa i takon situatës që po kalon vendi për shkak të ko

Ambasadori i BE, Luigi Soreca ka vlerësuar solidaritetin e Shqipërisë me Italinë duke i dhënë 30 mjekë dhe infermierë që do të luftojnë m

Kompania “Air Albania”, ka nisur sot misionin për kthimin në atdhe të qytetarëve shqiptarë, të cilët janë të bllokuar në qytete të ndrysh

Presidenti Ilir Meta ka përshëndetur dërgimin 30 mjekëve dhe infermierëve të Shqipërisë në Itali për të ndihmuar vendin fqinj në luftën k

Kryemistri Edi Rama ka postuar në Facebook një statistikë sa u përket kurbës së rritjeve të rasteve për koronavirusin.

Demokratët i kërkojnë qeverisë të ndërpresë çdo lloj tenderi apo prokurimi i cili nuk ka lidhje me shëndetësinë.

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka publikuar një video sensibilizuese në Facebook, ku bëhet thirrje për distancim social, në kët

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish sot përmes një postimi në Facebook lidhur me masat shtrënguese ndaj koronavirusit.

Presidenti Ilir Meta ka përkujtuar sot 75-vjetorin e krijimit të Shkollës së Mesme Ushtarake “Skënderbej”.