Spartak Braho: Elvis Çefa vodhi 10 milionë m2 tokë në Durrës

12/07/2014 - 12:10

Tiranë, 12 korrik 2014 - Pak ditë pas vendimit të marrë nga KLD për gjyqtarin Gjin Gjoni dhe mbledhjet e zhvilluara në mënyrë të fshehtë, kryetari I Komisionit të Sigurisë, Spartak Braho, akuzoi Çefën si grabitës të 10 milion m2 tokë në Durrës. Deputeti i LSI e ka cilësuar Çefën si një vjedhës ordiner, ndërsa gjyqtarin Gjin Gjoni si një njeri të penalizuar.

“Në krye të kësaj rezolute, si nënkryetar i këtij Këshilli ishte Gjin Gjoni, një njeri i penalizuar. Ai merr pjesë në këtë Këshill dhe jep leksione moralizuese. Shikoni kush e drejton Këshillin e Lartë të Drejtësisë: Elvis Çefa. Një vjedhës ordiner. Vetëm me një firmë ka grabitur 10 milionë metra katrorë tokë në Durrës”,- tha Braho, ndërsa ka vënë theksin te mbledhja e fundit e KLD.

Sipas tij, ky institucion është kthyer në një sekt puçistësh të rrezikshëm për drejtësinë, të cilët sipas Brahos komplotojnë kundër Kushtetutës dhe reformave në drejtësi.

“Mbledhja e fundit e KLD-së dëshmoi edhe një herë se ky institucion është kthyer në një sekt pa identitet. Është kthyer në një sekt puçistësh të rrezikshëm për drejtësinë, të cilët komplotojnë orë e çast kundër Kushtetutës dhe kundër reformave që kërkon sot sistemi i drejtësisë. Ata përbëjnë një rrezik për sigurinë kombëtare të vendit”,- u shpreh Braho.

/agjencia e lajmeve “Dyrrah”/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shkaktari i 51 viktimave nga tërmeti është Edi Rama, deklaroi Monika Kryemadhi.

Një natë më parë zëvendëskryeministri Erion Braçe pranoi se projekti i rrugës Milot-Balldren nuk do të kryhet pasi kompania konçesionare

Nga Shkozeti, ku vizitoi qytetarët e prekur nga tërmeti i 26 nëntorit, kryedemokrati Lulzim Basha u vu në dijeni se banorët në këto ditë

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, me një deklaratë për mediat ka kritikuar qeverinë e kryeministrit Edi Rama.

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka propozuar një paketë me 5 pika, që sipas tij, do të sillnin efekt të menjëhershëm ndaj bizneseve të dëmtuar

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka takuar në Durrës bizneset e prekura nga tërmeti, të cilat krahas dëmeve në godina, u janë lar

Ghada Arnaut (Xhada Arnauti) është një nga kandidatet për kryeministre të Libanit.

Këshilli Bashkiak i Durrësit ka votuar në mënyrë unanime bonusin e qirasë për 660 familjet e para që kanë aplikuar pranë bashkisë Durrësi

Kryeministri i vendit, Edi Rama me anë të “Facebook”-ut, bëri lidhje live sot nga Porto-Romano ku po inspektonte inertet e depozituara at

Më 21 shtator, shtëpia e Fiqiri dhe Kimete Lamit në Mazrek të Kasharit u dëmtua rënde nga tërmeti, duke u bërë krejtësisht e pabanueshme.