Strazimiri paralajmëron ministrin Lleshaj: Do përgjigjesh për dhunën ndaj Sahit Dollapit!

15/05/2019 - 12:12

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Gent Strazimiri ka paralajmëruar ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj se do përgjigjet për dhunën që policia ka ushtruar ndaj Sahit Dollapit gjatë protestës së 11 majit.

Strazimiri shkruan në Facebook se vetëm me dhunën ndaj Dollapit, u kryen të paktën 4 vepra penale. Në fund, ish-deputeti demokrat e këshillon ministrin të bashkëpunojë që të mund të ketë lehtësira, këshillë të cilën ia ka dhënë edhe ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri kohë më parë.

POSTIMI I PLOTË

Llesh!
Ti, Ai, dhe tallagjaret e tallagjarët ruralë që i paguani të lëshojnë jargë publikisht, duhet të dini se "në ato pak sekonda që nuk u menaxhuan siç duhet", vetëm ndaj Sahit Dollapit keni konsumuar këto vepra penale "LIVE" (pa llogaritur qytetaret ne rruge a ne shtepira):

Neni 88 
Plagosje e rende me dashje 
Denohet deri ne 15 vjet burg.

Neni 86 
Tortura germa b,c,ç, 
Denohet deri 10 vjet burg,

Neni 237 
Goditje per shkak te detyres 
Denohet me burg deri ne 3 vjet,

Neni 248 
Shperdorimi detyres 
Denohet me burg deri 7 vjet.

Llogaritjen se sa vite burg ju bie te lani, bejeni vete, por qe do e lani ajo s'diskutohet, dhe shume shpejt!

Ti dhe Ai, ketu keni dhe "Perkrahje pas krimit", publikisht, dhe ne bashkepunim, çka ju ben edhe " Organizate e Strukturuar Kriminale, e armatosur dhe pergatitur, me nje plan te paramenduar", dhe duke qene se jeni betuar mbi Kushtetute, do pergjigjeni edhe per "Konspiracion kunder Rendit Kushtetues"!

Llesh,  po te jap edhe keshillen qe i dhashe Saje Qorrit qe ne 3 muajt e pare kur be "Feçor" ne Ministri te Brendshme: 

Bashkepuno se do kesh lehtesira!!!!!!!

(Saje Qorri nuk me degjoi... se si i vajti historia ti e di vete...)

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Presidenti Ilir Meta shpreh mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të mjekut të njohur, Panajot Boga.

Deputeti i opozitës së re, Ralf Gjoni e ka quajtur pazar të turpshëm marrrëveshjen e mbrëmshme të Reformës Zgjedhore dhe paralajmëron se

Kryeministri Edi Rama e ka mbyllur këtë të premte me një foto mahnitëse nga Gjiri i Kakomesë në Sarandë.

Parku "Rinia" në Tiranë i cili u përmbyt sot nga shiu, 6 ditë nga inaugurimi i tij, është konsideruar sot nga kreu i FRPD, Belind Këlliçi

Këto pamje të filmuara me dron vijnë nga vendgrumbullimi i plehrave tek ish-miniera në Manëz, buzë rruge në një zonë të pyllëzuar.

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka zbuluar detaje nga zhvendoja e negociatave të Këshillit Politik për disa ditë nga Pallati i Kongresev

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi i është përgjigjur kryeministrit Rama pasi ky i fundit tha se humbja e 2017 për ta nuk isht

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas zërave kritikë ndaj Partisë Demokratike për marrëveshjen zgjedhore.

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vizituar sot një prej familjeve më të vjetra në Tiranë, Petrela.