Studentët qëllojnë me vezë Edi Ramën

02/11/2015 - 13:15

2 nëntor 2015 - Qëllohet me vezë automjeti i kryeministrit Edi Rama. Incidenti u shënua sapo Rama doli nga takimi që zhvilloi me biznesin e vogël, të mbajtur në ambientet e Fakultetit të Shkencave Sociale në kryeqytet.

Sipas të dhënave të para mësohet se veza ka rënë mbi automjetin me të cilin lëviz kryeministri Rama.

Nga informacionet paraprake mësohet se policia ka shoqëruar së paku 8 studentë, si të dyshuar për sulmin. Pesë prej tyre janë nga “Lëvizja për Universitetin”, ndërsa tre të tjerë nga “Lëvizja studentore në Prishtinë”.

/portali DurresLajm/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Partia Socialiste mblodhi sot grupin parlamentar nën drejtimin e kryetarit Edi Rama.

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji është paraqitur sot në gjykatën penale për t'u përballur me padinë e deputetes sociali

Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha flet në një intervistë për gazetën “standard” mbi krizën politike e kushtetuese që ka prekur ve

Presidenti i Republikës Ilir Meta, ka dhënë një mesazh sot në Ditën Kombëtare të Jetimëve për këtë kategori të shoqërisë.

Kryedemokrati Lulzim Basha gjatë vizitës në Londër ka dhënë një intervistë për BBC World ku ka folur për situatën në Shqipëri, vendimet e

Kryeministri grek Alexis Tsipras thekson se mbrojtja e të drejtave të minoritetit grek në vendin tonë, është një ndër kushtet kryesore pë

Ish-ministri i Energjisë dhe Infrastrukturës, Damian Gjiknuri, me anë të reagimi në Facebook, ka sulmuar mediat që kanë bërë publik lajmi

Në mbyllje te vizitës së tij në Parlamentin Britanik dhe Dhomën e Lordëve, kryetari i PD, Lulzim Basha është takuar më anëtarët e Parlame

Edhe pse temperaturat janë shoqëruar me luhatje të vazhdueshme, qyteti i Vlorës ka shpejtuar për të hapur sezonin turistik për vizitorët