Tahiri: Nipi i Berishës shtinte në mes të Tiranës për një vend parkimi

Postuar: 02/04/2015 - 15:07

2 prill 2015 - Menjëherë pas akuzave të ish-kryeministrit Sali Berisha në Kuvend, nuk ka munguar kundërpërgjigja e ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, i cili gjithashtu i është përgjigjur edhe me akuza të rënda.

 

Duke përmendur ndalimin e shefit të Interpolit, Artan Bajraktarit, Tahiri tha se nipi i Sali Berishës, i cili në kohën e PD-së ka qenë në krye të Interpol Tirana, nuk ka kursyer as plumbat ne mes të Tiranës për një parkim makine.

 

“Kemi përfunduar reformimin e Interpolit, në atë zyrë të rëndësishme që në kohën tuaj e drejtonte nipi i Sali Berishës, nipi i drejtpërdrejtë i Berishës. Ne sot po reformojmë që asnjë punonjës të ketë mundësi të mos e respektojë ligjin. E nëse nipi i Berishës, që nuk ke kurajo kurrë ta pranosh, jo vetëm informacionin nuk e kursente, por nuk kursente as plumbat  në mes të Tiranës për një parkim makine dhe nuk i hynte gjemb në këmbë. Sot punonjësi i policisë mban përgjegjësi ligjore për çdo shkelje të procedurës. Jemi dy modele të ndryshme, sa juve as jua rrok mendja sepse kur një punonjës kërkoi këtë informacion që ju flisni sot, jo vetëm ja fshehët, por edhe e larguat nga puna”, ka deklaruar Tahiri.

 

/S.L. agjencia e lajmeve "Dyrrah"/ 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ish-kryeministri Sali Berisha ka kujtuar 22 marsin e vitit 1992, ditën e parë të demokracisë kur shqiptarët sipas tij, hapën rrugën e ndë

Anëtarja e Këshillit Kombëtar të PD, Edith Harxhi kërkon që të largohet Lulzim Basha dhe Sali Berisha të rikthehet në drejtim e Partisë D

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka kujtuar zgjedhjet e para pluraliste të 22 marsit 1992.

   Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka përgëzuar për vendimin e Kuvendit të Kosovës për miratimin e marrëveshjes për kufirin me Malin e

   Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot në një takim Komitetin e Çështjeve Politike dhe të Sigurisë së Këshillit të BE-së, të për

Deputeti demokrat, Ervin Salianji ka ironizuar kryeministrin Edi Rama dhe kryebashkiakun Erjon Veliaj për projektin e Teatrit Kombëtar pë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në profilin e tij në "Facebook", denoncimin e një qytetari dixhital në Vlorë.

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, në një deklaratë për gazetarët ditën e sotme vijoi me thirrjet drejtuar k

Ish-Kryeministri Sali Berisha dhe Ambasadori i SHBA në vendin tonë, Donald Lu kanë zhvilluar këtë të mërkurë një takim.

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha iu përgjigj sot letrës së Ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj që i kërkonte prokurorisë së Krimeve të Rë