Takim me ambasadoren e Suedisë, Meta: I lumtur të merrja garancitë e saj për forcimin e demokracisë

12/09/2019 - 14:14

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti në një takim ambasadoren e re të Suedisë në Shqipëri, Elsa Hastad- in.

Përmes një postimi në rrjete social, Meta shkruan:

“I lumtur të prisja sot në një takim të veçantë Ambasadoren e re të Suedisë në Shqipëri, Znj. Elsa Hastad, me rastin e paraqitjes së letrave kredenciale, dhe të merrja garancitë e saj për mbështetjen e Suedisë për forcimin e demokracisë, të të drejtave themelore të njeriut dhe shtetit të së drejtës në Shqipëri.”

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gjatë takimit të përjavshëm me qytetarët për platformën bashkëqeverisëse, kryeministri Edi Rama iu ka bërë thirrje të gjithë pensionistëv

Partia Demokratike ka reaguar pas lajmit të një dite më parë të dhënies me koncesion të portit në Kepin e Rodonit dhe atij në Limionit në

Kryeministri Edi Rama ka akuzuar kreun e Partisë Demokratike për rolin që ky i fundit ka luajtur në procesin integrues të vendit në Bashk

Gjatë qëndrimit të tij në Tokio, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, pati sot një takim të veçantë dhe të përzemërt me Kryeministrin e Vi

Ministri i Diasporës, Pandeli Majko, dhe ish-ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, e kanë vënë në siklet Kryeministrin Rama, kur i kërkuan

Vetoja e presidentit francez Emmanuel Macron kundër çeljes së negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, javën e

Nënkryetari i PD-së Durrës, Arlind Boshku, ka komentuar disa nga emisionet politike që u zhvilluan të hënën në mbrëmje, në disa prej tele

Ish-kandidatja për bashkinë e Durrësit, Valbona Sakollari, shigjeton zv/ministren e Brendshme, Rovena Kuko, përmes një postimi në rrjete

Pas mbledhjes në selinë e PD-së, aleatët e Opozitës së Bashkuar dalin me qëndrim unanim se “me Edi Ramën në krye të qeverisë dëmtohet

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka folur për mediat pas mbledhjes së organizuar në selinë e PD-së, ku u mblodhën partitë aleate.