“Të fortit e Vangjush Dakos i kanë bërë presion ministrit Gjiknuri"

Postuar: 15/03/2018 - 17:04

   Sali Berisha publikon një mesazh të ardhur në adresë të tij, ku denoncohet një firmë ngarkim shkarkimi në portin e Durrësit, e cila, sipas denoncuesit është në pronësi të një grupi kriminal.

Sipas denoncuesit, ky grup kriminal mbështet Vangjush Dakon. Edhe pse kjo kompani ka 1 milion dollarë borxhe, ajo ushtron presione në zyrat e portit të Durrësit. Sipas denoncuesit, këta persona i kanë bërë presion edhe ministrit Damian Gjiknuri, por ky i fundit hesht me urdhër të Edi Ramës.

POSTIMI I PLOTË I SALI BERISHËS:

Firma e Rames dhe Gjushit dhe nuk njeh ligj! Lexoni mesazhin e nepunesit dixhital. sb

“I nderuar z.Berisha.
Jam nje punonjes i portit Durres.
Prej kohesh nje nga kompanite e ngarkim shkarkimit “LIBURNET” ka borxh prej vitesh me vlere 120.000.000 te reja ose 1 milion USD … A.P.D.
Kjo kompani eshte ne pronesi te grupit kriminal qe mbeshtet Dakon , Bejko, Edmond Koci e Plarent Dervishi.
Jemi ne terror e presion qe na behet nga te fortet qe jane cdo dite prane zyrave tona dhe drejtori i ri Afrim Baka. Kerkojne qe kjo firme te kete hapesiradhe tolerie pa fund, kerkojne deri ne eleminimin e konkurenteve te tjere.
I kane bere presion dhe ministrit Gjiknuri. por Gjiknuri me urdher te kryeministrit hesht…
Keshilli drejtues eshte gjithashtu nen presion nga lart…
Vetem tek ju kemi besim….kemi frike. faleminderit.
Ju lutem nderhyni.”

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

"Belgjika nuk është vend i "arit" ku mund të gjeni çfarëdo lloj gjëje që të kërkoni, prandaj mos ejani në Belgjikë për të kërkuar azi

Deputeti durrsak Lefter Koka, është fotografuar sot në Kuvend teksa ka shkuar për të përshëndetur deputetin Saimir Tahirin.

Pas deklaratës për gazetarët se nuk do të kishte bir nëne apo kurve që do ta pengonte, ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka reaguar

Deputeti Tom Doshi, të cilit i është ndaluar hyrja në SHBA nga Departamenti Amerikan i Shtetit, ka kërkuar Vetting edhe në politikë, në n

Pas deklaratës së ish ministrit Tahiri se "nuk ka bir nëne e bir kurve që e ndalon", ka reaguar deputeti i Partisë Demokratike, Edi Palok

Pas fjalës së kreut të PD-së, Lulzim Basha deputetët demokratë u larguan nga salla e Parlamentit, ashtu siç edhe kishin vendosur në mbled

Në një prononcim për gazetarët ish-ministri i Brendshëm, ka befasuar me fjalimin e tij.

Rikthimi i Saimir Tahirit në parlament ka qenë nën vëmëndjen e gazetarëve që nga momenti që ai hyri në oborrin e Kuvendit.

Deputetët e Partisë Demokratike kanë braktisur seancën plenare të kësaj së enjte, pasi kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi nuk i dha fjalën ish-k

Ndërkohe që kreu i PD-së, Lulzim Basha fliste në foltore, deputeti Sali Berisha i ka kërkuar kreut të Kuvendit që Saimir Tahiri të nxirre