Të rinjtë e FRPD Durrës trajnohen dhe evidentojnë problematikat e mjedisit (FOTO)

21/11/2019 - 22:21

Gjatë trajnimit me temë "Gjendja e mjedisit në Durrës dhe kontributi që mund të japë rinia për këtë problematikë”, që u zhvillua me të rinjtë e FRPD-së me lektorë Prof.Dr.Jamarbër Malltezin dhe Redi Biturkun u diskutua mbi disa nga problematikat më të nxehta mjedisore në qytetin bregdetar.

Në trajnim, fokusi u përqendrua në tre problematika:

• Situata abuzive me shkarkimin e ujrave të zeza në bregdet pranë shëtitores Vollga
• Situata abuzive alarmante me hedhjen dhe djegien e plehrave në Portoromano
• Shkatërrimi që i është bërë gjelbërimit të qytetit etj.

Ky është trajnimi i tretë të cilit i nënshtrohen të rinjtë e FRPD Durrës brenda një kohe të shkurtër. Dy të parët u përqendruan në tematikat “Arti i të folurit në publik” dhe "Aktivizmi politik në epokën e mediave sociale".

Postimi i kreut të FRPD Durrës, dega 1, Artion Barjamaj:


 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryeministri, Edi Rama, do të vizitojë sot Italinë.

Dekreti i Presidentit Meta që kthen për rishqyrtim në Kuvend ligjin për komunikimet elektronike, ka përplasur në Kuvend mazhorancën dhe i

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka reaguar pas publikimit të videos, ku kryebashkikaku i PS-së në Bulqizë

Presidenti Ilir Meta ka takuar homologun bullgar Rumen Radev ku bën me dije se ky i fundit do të vizitojë Tiranën javët e ardhshme.

Në një takim në Berat, Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi tha para demokratëve se reforma territoriale është një dështim, ndër

Erion Veliaj, mund të konsiderohet pa frikë kryebashkiaku fluturues.

Jo pak kujt i ka ngelur në mendje motoja “KÇK” e thënë nga kryeministri Edi Rama në parlament dhe e shpjeguar disa herë.

Biznesmeni spanjoll Eugenio Galdon, do të kthehet sërish në Shqipëri, pavarësisht se gjatë verës teksa ishte me familjen, u sulmua nga Mi

Presidenti Ilir Meta ka përshëndetur zgjedhjen e Presidentes së re në Greqi, Katerina Sakellaropoulou.

Pasi ish-deputeti i PD-së, Ervin Salianji zbuloi emrin e kryebashkiakut që konsumon kokainë, ka reaguar kryetari i Bashkisë së Bulqizës,