Tërhiqet kandidati për Kamzën i Bindjes Demokratike

24/05/2019 - 17:16

Pas kandidatëve të Bindjes Demokratike për Bashkinë e Kavajës e Lezhës, të tërhequr nga gara për zgjedhjet vendore, edhe kandidati i Kamzës ka ndjekur të njejtën rrugë.

Përmes nje letre drejtuar Komisionit Qendror Zgjedhor, Ylber Gjata paraqiti kërkesën për dorëheqje nga kandidimi i tij për t'u përfshirë në garën për kryetar i bashkisë së Kamzës, nën siglën e BD, për zgjedhjet lokale.

Në letrën e tij sqarohet se ishin shkaqet shëndetësore dhe konsultat mjekësore që do të duhet të bënte jashtë shtetit ato që e pamundësonin vijimin e garës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, në një konferencë për mediat është shprehur se pas veprimeve të Edi Ramës dhe përdorimit politi

Kandidati për kryetar të bashkisë Lezhë, Eduart Ndocaj deklaron se është kërcënuar përmes telefonit, ku i kërkohet që të tërhiqet nga gar

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani duke komentuar zhvillimet e fundit dhe vendimin e Kolegjit Zgjedhor, shprehet se të gjithë e kanë

Ndërsa pak orë na ndajnë nga takimi elektoral i kryeministrit Rama në sheshin kryesor të Durrësit, demokratët e qytetit dhe jo vetëm janë

Kryeministri Edi Rama do të pritet me protesta në Durrës.

Akademia e Shkencave dhe Shoqata Çamëria kanë promovuar ribotimin e librit “Këngë Popullore nga Çamëria”, të autorit Fatos Mero Rrapaj.

Zëdhënësja e qeverisë, Elisa Spiropali i është përgjigjur zëdhënësit të Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi i cili e cilësoi një skeç të o

Pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për të rrëzuar kërkesën e Idajet Beqirit për t’u ç’regjistruar nga zgjedhjet lokale të 30 qershorit, ka

Kolegji Zgjedhor shpall verdiktin e tij në lidhje me kërkesën e Partisë Uniteti Kombëtar përfaqësuar nga kryetari Idajet Beqiri për çregj