Tiranë, AK: Z. Kerry, mos tako qeveritarët kriminelë

14/02/2016 - 10:33

Aleanca Kuqezi është tubuar sot në Bulevardin "Deshmoret e Kombit", në pritje të sekretarit amerikan të shtetit John Kerry, ku dhjetra aktivistë kanë vendosur një banderolë ku bejne thirrje që sekretari amerikan nuk duhet të takohet me qeveritarët shqiptar të korruptuar. Në fjalën e tij, kreu i Aleances Kuqezi, Kreshnik Spahiu, i uroi mirëseardhjen sekretarit Kerry, ndërsa i kujtoi atij se, duhet të publikojë emrat e politikanëve kriminelë, të përmendur kohë më parë nga ambasadori i tij, Donald Lu. Spahiu theksoi se, Shqipëria për 25 vjet demokraci ka zero investime amerikane. Më tej, ai bëri me dije se, shqiptarët janë një popull proamerikan, me qeveritarë servilë dhe të korruptuar. "Rreziku i Shqipërisë, banditizmi dhe jo patriotizmi," - tha kreu i AK, Kreshnik Spahiu.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma, do të promovojë pas dy ditësh librin e saj. 

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka qenë sot i pranishëm ceremoninë e 10 vjetorit të Fondacionit Shqiptaro-Amerikan për Zhvill

Rudina Hajdari hodhi poshtë lajmin se është shkarkuar nga pozicioni i kryetares së Grupit Demokrat Parlamentar.

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka thotë se Shqipëria është në vend të dytë pas Afganistanit, për numrin e azilkërkuesve

Rudina Hajdari nuk do të jetë më kryetare e Grupit Parlamentaret Demokratëve në Parlament.

Opozita e Bashkuar përshëndet opinionin e Komisionit të Venecias që rrëzoi planin antikushtetues të Edi Ramës për të uzurpuar institucion

Presidenti Ilir Meta ka reaguar menjëherë pas publikimit të raportit zyrtar të Komisionit të Venecias, për çështjen e anulimit të dekreti

Komisioni i Venecias ka publikuar sot opinionin final për presidentin Ilir Meta, lidhur me veprimet e këtij të fundit sa i takon zhderkre