Tom Doshi ndryshon parti, ja ku do kandidojë

Postuar: 21/04/2017 - 07:55

Kreu i PSD-së Skënder Gjinushi ka deklaruar se ish-deputeti i PS-së në Shkodër Tom Doshi, për zgjedhjet e 18 qershorit, do të jetë në listën e PSD-së.

I ftuar mbrëmë në emisionin “Opinion”, Gjinushi tha se Doshi do të kandidojë për deputet në Shkodër në listën e PSD-së.

Tom Doshi është përjashtuar nga Partia Socialiste kur deklaroi publikisht se ndaj tij po përgatitej një atentat, i cili sipas tij, ishte urdhëruar nga kreu i Kuvendi Iilir Meta. Pas këtyre deklaratave të cilat u konsideruan të rreme, Kryesia e Partisë Socialiste e ka përjashtuar Doshin nga partia.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Lartë e cila e ka dënuar deputetin demokrat me një gjobë pr

Të gjithë e mbajnë mend episodin e famshëm kur Blendi Fevziu doli nga vetja dhe shpërtheu me nerva ndaj Artan Lames, i cili nuk

Kreu i LIBRA-s, deputeti Ben Blushi ka vijuar edhe sot akuzat për qeverinë e re, që e quan qeveria Berisha-Rama.

Ministrja e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Xhuljeta Kërtusha e sapo ardhur në detyrë duket se ka filluar nga puna që ditën e parë.

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur sonte ne emisionin e Eni Vasilit, ne “News24”, nese do te kete nje bashkëqeverisje PS-PD pas zgjed

Deputeti i PD-së Edmond Spaho ka bërë një deklaratë të fortë, teksa ka disa ditë, që pas marrëveshjes, që janë shtuar zërat që thonë se d

Kryeministri Edi Rama i është rikthyer edhe një herë paktit mes tij dhe Lulzim Bashës, duke thënë se ja “ka bërë hallall” ministrat lider

Ndërsa kanë mbetur edhe dy ditë nga koha kur kryedemokrati, Lulzim Basha, duhet të publikojë listën zyrtare të kandidatëve për deputetë p

Pas marrëveshjes së paprecedentë të dy partive më të mëdha, PD-PS, në lidhje me reklamat falas për fushatën zgjedhore, sot ka r

Pasditen e djeshme Kreu i LSI-së Durrës, Lefter Koka, pati një takim me strukturat e LSI-së Manëz, i shoqëruar nga kandidati pë