Vasili: Do të përgjigjen deri në një për shkelje të kushtetutës

17/07/2019 - 19:32

Numri dy i partisë Lëvizja Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka komentuar vendimin e Gjykatës së Durrësit për mos ti dhënë mandatin e kryebashkiakes, kandidates së PS, Valbona Sako.

Ky vendim sipas zotit Vasili, shpallja e paligjshme e regjistrimit të Bindjes Demokratike është vetëm një konfirmim i asaj që sipas tij tha ODHIR në raportin paraprak.

Ai akuzon qeverinë dhe KQZ për shkelje të kushtetutës, kodit zgjedhor, shpërdorim detyre dhe shpërdorim të fondeve publike.

Postimi i Vasilit:

U provua qe Organizata rilindase ne KQZ ka kryer krimin e shkaterrimit te zgjedhjeve ne Shqiperi.

Me pare ODIHR i vuri vulen regjistrimit te paligjshem nga KQZ te Bindjes.

Gjykatat shqiptare megjithe presionin banditesk te Rames dhe rilindjes refuzuan te konfirmonin votimet socialiste qe KQZ ju imponuan shqiptareve ne 30 qershor.

Organizata rilindase ne KQZ do te pergjigjet deri ne nje per shkelje te kushtetutes duke rrezuar dekretin e presidentit,per shkelje te kodit zgjedhor,per shperdorimi te detyres,per shperdorim te fondeve publike per votime te paligjshme.

E sigurte eshte qe do te jene te paret anetare te KQZ ne historine e pluralizmit,qe do denohen edhe si kamikaxe,edhe si shkeles te ligjit edhe si persona te trashe,qe vepruan si te marrë ne dem te Shqiperise dhe interes vetem te Edi Rames.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Tërmeti i 26 nëntorit e ka shndërruar pjesërisht Durrësin në një qytet fantazëm.

Sekretari i Përgjithshëm Gazment Bardhi ka reaguar pas urdhër arresteve të firmosura ditën e sotme nga Policia e Shtetit.

Kreu i Partisë Socialistë në Manzë, Armand Basha ka reaguar pas akuzave të PD-së se familja e tij ka përfituar 3 bonuse qiraje nga Bashki

"Opozita ka qenë inekzistente përjashto daljet rutinë të Bashës, që e përshëndes për një vetëpërmbajtje në momente tejet të vështira për

Kryeministri Edi Rama ka theksuar edhe njëherë se fondet për rindërtimin pas tërmeti tragjik që goditi vendin, do të përdoren me ndershmë

Ish-deputetja e PD Grida Duma ka ndarë me publikun një pjesë të përjetimeve të saj nga tërmeti i 26 nëntorit që goditi një pjesë të mirë

Banorët në Laç kanë denoncuar tek Kryetari i Partisë Demokratike diskriminimin e tyre nga qeveria dhe bashkia, duke i lënë ata pa strehim

Pas akuzave të ngritura paraditen e sotme nga Partia Demokratike, e cila denoncoi se 3 bonuse qiraje ishin dhënë për familjen e Armand Ba

Pas lëshimit të 17 urdhër arresteve, dhe 9 të ndaluarve në Durrës, në kuadër të hetimet që po kryhen për tërmetin e 26 nëntorit, ka ardhu

“Sipas drejtuesve te policise dhe prokurorise ne Durres ; pas “nje pune intensive, dy javore” u gjenden dhe “fajtoret” e katastrofes.