Vasili ironi me Ramën: Ka të drejtë që sulmon 'armiqtë' gjermanë e holandezë!

Postuar: 10/05/2018 - 11:35

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar në lidhje me deklaratat e djeshme të kryeministrit Edi Rama në lidhje me deputetët holandezë.

Vasili shkruan në Facebook se Rama po lufton kundër "armiqve" gjermanë dhe holandez. Me ironi Vasili shkruan se Rama ka të drejtë që i sulmon, pasi ata kërkojnë që të luftohet krimi dhe korrupsioni në Shqipëri.

STATUSI I PLOTË

Kryeministri lufton kunder “armiqve” gjermane e holandeze.Aferim.

Kryeministri po lufton me trimeri kunder armiqve gjermane e holandeze se fundmi.

Dhe ka shume te drejte ky kryeministri.Si mundet qe gjermanet e holandezet te kerkojne te luftohen trafikantet dhe krimi i organizuar.Si mundet te kerkojne te luftohet korrupsioni shperthyes.

Keta te huajt duket qarte qe i duan te keqen Shqiperise, ndaj kryeministri duhet t’i demaskoje dhe t’i luftoje deri ne fund ata.

Bile edhe ambasadoret e tyre duhet ti deboje nga Shqiperia.

Bile as te mos pranoje te hyje ne BE ku jane edhe keta armiq te Shqiperise.

Kryeministri ka te drejte jo gjermanet dhe holandezet.

Kryeministri e do kete vend me trafiqe,me droge,me kriminele,me korrupsion shperthyes.

Ka te drejte kjo eshte Shqiperia,qe ai do por qe ne s’e duam.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Gazmend Oketa, ish-ministër i Mbrojtjes në kohën kur Sali Berisha ishte kryeministër dhe bashkëthemelues i partisë Fryma e Re Demokrat

   Kryetari i PD, Lulzim Basha, priti sot në një takim Krye Zv. Ndihmës Sekretaren e Shtetit, Znj.

Gazmend Oketa, njëri prej ish-ministrave të rëndësishëm të Partisë Demokratike, ish-deputet i PD-së për Qarkun e Durrësit, mori një vendi

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur një konferencë me ministrin e jashtëm gjerman në kuadër të vizitës së tij në Tiranë.

Partia demokratike ka denoncuar sot në prokurori kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj.

Gjatë vizitës zyrtare në Tiranë, në konferencën për mediat me homologun Bushati, ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Heiko Maas ka deklaruar

Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili i është përgjigjur ironisë së kryeministrit Edi Rama, i cili postoi një video nga rruga e

Kryeministri Rama ka postuar një video me pamje përgjatë aksit që përshkon qytetin e Pogradecit nga hyrja në dalje, e deri në krye të Qaf

Mëngjesin e sotëm, kryeministri Edi Rama ka shkuar në Kryesinë e Kuvendit, ku do të zhvillojë një takim me kryeparlamentarin Gramoz Ruçi,

Gazmend Oketa hyri në politikë si një individ i plotësuar profesionalisht.