Vasili: Kryeministri dhe qeveria e asgjësë, që duhet të ndëshkohen e të bëhen shembull për sot e mot

13/08/2020 - 12:13

Duke e quajtur "shëmbëlltyrën e asgjësë" për zero reforma e përmirësim në vend, nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili thotë se kryeministri Edi Rama dhe qeveria e tij duhet të ndëshkohen e të bëhen shembull për sot e për mot!

Nga reforma administrative, tek ajo e drejtësisë, shëndetësia, arsimi e rendi publik, Vasili thotë se ndryshimi dhe përmirësimi është zero në të gjitha këto fusha.

STATUSI I PLOTË

Kryeministri dhe qeveria e asgjësë-së, qe duhet te ndeshkohen e te behen shembull per sot e per mot!

Edi Rama eshte shembelltyra e asgje-se.

Zero reforma,zero ndryshim, zero permirsim.

Reforma administrative deshtim i frikshem me deme financiare te pallogaritshme.

Reforma ne drejtesi me shume se deshtim, thjesht kapje e dtejtesise, dekapitim i saj dhe kolapsi i plote i sistemit.

Shendetesia nje deshtim i tmerrshem te cilit Pandemia dhe administrimi katastrofik i vuri vulen.

Rendi dhe siguria publike ku fjala deshtim eshte shume e varfet pasi droga permbyti te gjithe vendin dhe krimineleve ju hapen autostrada ne vend qe tu mbyllej cdo shteg.

Arsimi eshte nje deshtim pa koment sepse kriza ne arsim ulerin.

Infrastruktura eshte pa asnje diskutim nje deshtim ku komentin e ben cdo qytetar, qe dallon lehtese cfare ishte kur erdhi Edi Rama dhe cfare u be.U bene nja 22 km rruge me projekte te gjetura gati dhe qindra kilometra rruge imagjinare me koncesione miliardere.

Politikat financiare te deshtuara krye krej, qe katandisen tek aministia per te shplare parate e krimit aq sa edhe Europa u ngrit ne kembe.Politika financiare per oligarke sa gishtat e dores dhe mizerje per mijra qytetare qe ikin me tmerr nga varferia ne Shqiperi.

Deshtim i katastrofik ne mbeshtetjen e te rinjve duke i vendosur ata ne fund te cdo prioriteti dhe duke u treguar me gisht si zgjidhje vetem emigracionin.

Edi Rama eshte dhe mbetet kryeministri i asgje-se.

I vetmi qe erdhi dhe po iken dhe nuk numeron dot as edhe nje pune te mire te vetme.

Edi Rama po le pas vetem:

-miliarda euro borxhe koncesione,

-qindra milion euro ne gjyqe nderkombetare te humbura,

-qindra milione euro detyrime ndaj bisnesit,

-nje imazh te Kolumbise se Ruropes

– nje kthim te Shqiperise ne lavatrice te pastrimit te parave te krimit e droges

-nje pasiguri juridike dhe financiare, qe largon cdo bisnes te huaj dhe vendas

-nje varferi shperthyese

-nje presion kriminal te pashembull ndaj medias dhe fjales se lire qe jane kthyer ne shqeyesim europian

– nje proces integrimi europian ne ditet me me te keqia dhe per pasoje nje izolim te Shqiperise.

Ketij bilanci nuk i shmanget dot asnje.

Ky bilanc eshte i qarte dhe asnje lloj e soj propagande nuk e fsheh dot.

Edi Rama apo Asgjë-ja ka mbaruar, ky eshte fakt pa kthim, por toka e djegur, qe po lë pas kerkon nje ndeshkim shume te rrepte dhe pa asnje hezitim si nje shembull per sot e per mot!

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Vijon përplasja në distancë mes kryedemokratit Lulzim Basha dhe kryeministrit Edi Rama.

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kreut të opozitës, Lulzim Basha., i cili nga Durrësi i bëri thirrje kreut të qeverisë të merrte

Nga qyteti i Durrësit, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka përsëritur edhe njëherë thirrjen për qeverinë që të zbatojnë planin e

Në Ditën Ndërkombëtare të të Moshuarve, Presidenti Ilir Meta thekson se kjo shtresë e shoqërisë ka nevojë për mirënjohje, respekt dhe vle

Përfaqësuesit e opozitës në Këshillin Politik, Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili i dërguan një letër tjetër Partisë Socialiste që OSBE/OD

Kryedemokrati Lulzim Basha po zhvillon mëngjesin e sotëm takime me biznesin e vogël në Durrës, ku po ju shpejgon planin me 5 pika të PD-s

Demokratët e Qarkut të Shkdorës votuan sot për 39 kandidatët e propozuar nga anëtarësia, të cilët kaluan filtrin paraprak të verifikimit

Që pej vitit 2006 deri në vitin 2016, Gjykata e Strasburgut u ka dhënë të drejtë pronarëve shqiptarë për një kompensim të drejtë për pron

Anëtarësia e PD-së në bashkitë Pukë, Malësi e Madhe dhe Vau i Dejës ka përfunduar votimin për kandidatët, ndërsa pjesëmarrja varion nga 6

Ish-deputetja demokrate, Dhurata Çupi, denoncon në ‘Facebook’ se PS po gënjen njerëzit në Dibër me punësime të përkohshme.