Vasili për protestën e studentëve: Qeveria dhe Rama të shpallen armiq të popullit

06/12/2018 - 16:39

Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili duke komentuar në Facebook protestën e studentëve që po zhvillohet që nga dita e djeshme në Tiranë, deklaron se arsimi publik falas është më e pakta që mund të bëhet.

Vasili shkruan se paratë duhet të shkojnë për financimin e arsimit publik dhe jo për rrugë fantazma dhe koncesione grabitqare.

STATUSI I PLOTË

Arsim publik falas me e pakta dhe behet me miliardat e koncesioneve.

Arsimi publik falas eshte detyrimi me minimal per shqiptaret, me mesimdashesit, qe mund te kene ekzistuar ndonje here.

Ky kryeminister dhe kjo qeveri kane derdhur pa ju dridhur qerpiku miliarda euro,po miliarda euro vertet, per rruge fantazma,koncesione ne shendetesi,fasada,zyra e ëc etj etj etj.

Arsimi publik falas te financohet duke ndalur keto koncesione grabitqare,qe jane kthyer ne nje hon qe perpin para’.

Neqoftese kryeministri dhe qeveria nuk bejne Arsimin Publik Falas dhe vazhdojne grabitjen dhe hajduterine e tmerrshme me koncesionet, do te thote se ata jane deklaruar perfundimisht kunder popullit, kunder te rinjve pra jane:

ARMIQ TE POPULLIT

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në mbyllje të 180 minutave protestë, opozita e bashkuar ka marrë vendim që të vijojë aksionin për të plotësuar kërkesat e saj për largimi

Presidenti Ilir Meta ditën e djeshme teksa deklaroi se është gati të rishikojë dekretin e datës së zgjedhjeve të 30 qershorit, shprehu ed

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi teksa po marshonte me mbështetësit e saj për t’iu bashkuar protestës para Kryeministrisë dha një mesazh

Rreth 2 orë pas nisjes së protestës së gjashtë kombëtare të opozitës së bashkuar kryedemokrati Lulzim Basha, iu drejtua mbështetësve të t

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur për mediat nga parlamenti, aty ku edhe janë zhvendosur protestuesit.

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka postuar në rrjetin social Facebook një video ku sipas tij shihet p

Kryedemokrati Lulzim Basha është shprehur para mijëra mbështetësve që kanë dalë në bulevard për të protestuar, se qeveria e kryesuar nga

Qindra mbështetës të Lëvizjes Socialiste për Integrim janë mbledhur pranë selisë së kësaj partie nga ku u nisën bashkë me drejtuesit drej

Agron Duka, kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste ka thënë se është kundër dhunës në protestë.

Kandidatja për kryetare bashkie në Durrës, Valbona Sako, ka ftuar të gjithë qytetarët durrsakë ta kontaktojnë për çdo problematikë apo su