Vasili: Rama do të gllabërojë edhe futbollin

Postuar: 13/01/2018 - 15:13

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se do t’iu rrëmbejë futbollin shqiptarëve pasi kërkon të bëhet edhe President i FSHF-së.

Vasili shkruan se Edi Rama do që ta izolojë dhe ta mbysë futbollin shqiptar vetëm sepse nuk është në duart e tij.

STATUSI I PLOTË

Ky Edi Rama do të bëhet edhe President i Federatës Shqiptare të Futbollit.
Edi Rama do që t’ju rrëmbejë edhe futbollin shqiptarëve, të vetmin gëzim që iu ka mbetur atyre.
Ashtu si përbindëshat gjakatarë politikë të Afrikës së Zezë, që ishin edhe presidentë edhe kryeministra edhe kryetarë parlamentesh edhe presidentë të Futbollit ashtu edhe Edi Rama do që të gllabërojë edhe futbollin.
Ditë më të zezë futbolli shqiptar nuk ka parë, që nga dita e parë që në Shqipëri luhet futboll.
Edi Rama do që ta izolojë dhe ta mbysë futbollin shqiptar vetëm sepse nuk është në duart e tij.
Shqipëria e sukseseve më të mëdha aktuale historike në futboll është më e rrezikuar se kurrë.
Statuti i FIFA-s është i qartë dhe i kristaltë.
Lexojeni dhe kuptojeni se çfarë e pret Shqipërinë në futboll pas rrëmbimit të federatës nga Kryeministri i trafiqeve.
“Political neutrality and prevention of any form of government interference
FIFA’s general principles of political neutrality and the prevention of any form of government
interference and, in particular, the obligation imposed by art. 14 of the FIFA Code of Ethics on FIFA

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   I ftuar në emisionin “Open” Kryetari i PD Lulzim Basha për një moment është irrituar me gazetaren Eni Vasili.

   Lulzim Basha, kreu i Partisë Demokratike, ka qenë sot i ftuar në emisionin “Open” me gazetaren Eni Vasili.

   Kryeministri Edi Rama përmes rubrikës së tij më të re ‘Përgjigja ime’ i ka dhënë sqarim një qytetareje, e cila ka kritikuar qeverinë l

   Prej kohësh PD-së i është kërkuar të flasë me emra dhe sot ajo ka bërë një hap serioz në këtë drejtim.

Zv/kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama, në një status në Facebook ka sulmuar Kryeprokuroren e Përgjithshme Arta Marku.

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se Shqipëri është bërë pjesë e listës së tregjeve ndërkombëtare të kapitalit për blerje të Eurobondit.

Zv/kryeministrja Senida Mesi, teksa ka folur nga foltorja e Kuvendit, për luftën ndaj krimit të organizuar, tha se operacioni “Forca e Li

Deputetja e Partisë Socialiste Elisa Spiropali ka folur nga Kuvendi për mungesën e opozitës.

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani i ka bërë një analizë sistemit të sotëm qeverisës dhe modelit të Rilindjes.

Ish-deputetja demokrate dhe ish-Ministrja e Integrimit, Majlinda Bregu, ditën e djeshme ka marrë pjesë në festën e Domates në Shëngjergj,