Vasili-Ramës: Shko tek Infektivi e mbështeti heronjtë, nëse trembesh shkojmë bashkë

25/03/2020 - 16:38

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar në lidhje me daljen e kryeministrit Edi Rama sot rrugëve të Tiranës për të parë nga afër situatën dhe se si zbatohen masat kundër COVID-19.

Vasili i bën thirrje kryeministrit përmes një postimi në Facebook të shkojë tek Infektivi, të mbështese heronjtë dhe nëse ai ka frikë do shoqërohet nga vetë ish-deputeti i LSI-së.

Vasili shkruan se Rama teksa u thotë njerëzve që të dalin vetëm në rrugë, vet sipas tij del i shoqëruar.

POSTIMI I VASILIT

Edi shko te infektivi, mbeshteti heronjte dhe ne se trembesh shkojme bashke!

Edi Rama u thoshte shqiptareve:

“Ju lutem ecni fillikat në rrugë pa u ndalur askund”!

Ndersa po vete Edi Rama del me nje tufe sejmenesh rreth e perqark dhe sigurisht edhe me nje qe do ta filmoje çfaqjen e tij.

Edi ata qe kane nevoje per mbeshtetje jane mjeket, infermieret dhe sanitaret e spitalit infektiv heronjte sic i kane pagezuar me te drejte.

Edi shko takoji, shko ne spitalin infektiv jepu mbeshtetje dhe kurajo ne sakrificen e jashtezakonshme te tyre.

Ti thua jemi ne lufte dhe ti udheheq luften.

Shko Edi komandanti i luftes ne spitalin infektiv shko atje heronjte po te presin.

Po nuk pate kurajo, guxim e trimeri dhe po tu desh shkojme edhe bashke, po nuk vajte dot vetem.

P.S shiheni foton e Edit si filmohet mes sejmeneve

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryeministri Rama dha disa detaje mbi përmbajtjen e paketës ekonomike të zgjeruar që ai ka paralajmëruar se do të bëhet publike brenda 15

Kryeministri Rama ka paralajmëruar ndëshkime të ashpra për ata që shkelin masat e vendosura për frenimin e përhapjes së koronavirusit.

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha me anë të një statusi në “Facebook” shprehet se propozimet ekonomike të Dhomës Amerikane të T

Në Ditën Ndërkombëtare të Romëve, Presidenti Ilir Meta ka kërkuar një vëmendje të posaçme ndaj këtij komunitetei, në momentet e vështira

Kryeministri Edi rama ka bërë me dije se brenda 15 prillit qeveria do të miratojë paketën e zgjeruar financiare në mbështetje të të preku

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali në një lidhje live për rubrikën Opinion në ”News24” i është përgjigj

Kryedemokrati Lulzim Basha ka bërë sërish thirrje qytetarëve që të respektojne masat për parandalimin e përhapjes së koronavirusit.

Kryeministri Edi Rama ka sqaruar të gjithë qytetarët që u ka skaduar karta e identitetit se mund ta përdorin atë për të kryer shërbime në

Kryeministri Edi Rama bashkë me ministrin Arben Ahmetaj vizituan këtë paradite Thumanën, ku inspektuan punimet për 3 400 banesat e reja i

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia, nëpërmjet një deklarate për shtyp akuzon qeverinë se ka gënjyer në lidhje me kapacitet