Vasili sulmon Cakajn: S’i bëhet vonë për negociatat, e ka lidhur gomarin tjetër kund

08/10/2019 - 17:17

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili ka sulmuar ashpër ministrin për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakajn sa i takon deklaratës së këtij të fundit për çeljen e negociatave në BE.

Përmes një postimi në ‘Facebook’ Vasili tha se Cakajt nuk i bëhet vonë për faktin që Shqipërisë nuk mund t’i hapen negociatat.

REAGIMI I VASILIT:

Bedeli dhe trimeria e injorances.

Sot ky bedeli i Ministrise se Jashtme na tregoi se nuk paska frike fare nga votat kunder hapjes se negociatave per anetaresim te Shqiperise ne BE.

Po drejt e ka ky qe nuk i behet vone per Shqiperine qe nuk i hapen negociatat, se ky e ka lidhur gomarin tjeter kund…
tamam atje ku e urrejne dhe e luftojne Shqiperine.
Prandaj ky nuk ka frike hic nga votat kunder qe e pengojne Shqiperine bile perkundrazi gezohet.
Lexojeni çfare ‘thote:
“Para se ti druhem votës kundër nga çdo shtet anëtar, dua të them se jemi në një përpjekje intensive për të siguruar votat pro. Nuk kam frikë nga votat kundër, por jam i angazhuar maksimalisht për të siguruar votat pro”, ishte kjo përgjigjja e Cakës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Përfaqësuesi i PD në Reformën Zgjedhore, Oerd Bylykbashi deklaroi se opozita ka propozuar futjen e teknologjisë në zgjedhje.

Presidenti Ilir Meta deklaroi këtë të premte se shpreson shumë që Këshilli Politik ta përfundojë me sukses punën për Kodin Zgjedhor.

Presidenti Ilir Meta ka sqaruar pse ka kthyer edhe një herë dy ligjet e Kuvendit.

Ish-deputeti i PD-së, Bardh Spahia ka reaguar pas publikimit të rasteve të reja me koronavirus në vendin tonë.

Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka takuar ditën e sotme bizneset në njësinë nr. 8 në Tiranë.

Presidenti Ilir Meta do të dalë në një konferencë shtypi për gazetarët në orën 13:15.

Kur kanë mbetur edhe dy ditë nga përfundimi i afatit të dakordësuar mes palëve për të përfunduar Reformën Zgjedhore, kreu i PD-së, Lulzim

Në mbledhjen e sotme të Këshillit Bashkiak Durrës, njoftohet se janë shtuar dy pika të tjera të rëndësishme në rendin e ditës, dy projekt

Këshilli Politik do të mblidhet sërish sot në orën 11:00.

Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot disa foto të jelekëve tradicionalë me ar të zonës së Beratit që ruhen në Muzeun Etnografik të këti